Ε.Π.Σ.Α

Χολαργός – Κηφισιά 2-3

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Κάτω Χαλανδρίου με την Κηφισιά να παίρνει την πρόκριση απέναντι στον Χολαργό στις καθυστερήσεις του ματς.

Η ομάδα του Γιάννη Κουσάνα  που πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση προηγήθηκε στο 30’ με τον Τριάντη  (1-0) . ΟΙ φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Κακό στο 60’ και πήραν προβάδισμα στο 75’ με τέρμα του Έσλερ. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Μηλιώνη στο 90’ (2-2),  με τους φίλους των δυο ομάδων να σκέφτονται την παράταση .

Ο Κακός είχε τελικά διαφορική άποψη και στο 92’ σημείωσε το 2-3 δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του Νίκου Κούστα.

Διαιτητής ήταν ο Μπακογιάννης με βοηθούς τους Δέτση και Μπαγιά

Χολαργός (Γιάννης Κουσάνας): Μαρκής, Δαρδαμάνης, Αλικάι (28′ Λεβέντης), Μιχελής, Μηλιώνης, Ζαχαρόπουλος, Ζώης (76′ Ζυγούρης), Τσίρος, Κοτσολάκος (70′ Χατζής), Κοκκινέλης, Τριάντης.

Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Μιχελής, Βλάχος, Έσλερ, Τεγούσης (46′ Κωνσταντίνου), Τζέλι, Τόσκα (46′ Ρεντζής), Ντάμπος (46′ Κάκος), Πετροδασκαλάκης, Δρόσης, Γκούμας, Κολόκας (60′ Παυλάκης).