Χορταστική μοιρασιά στο Απόλλων Αθηνών Δάφνη – Κένταυρος Βριλησσίων 2-2

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που η πορεία τους στο φετινό πρωτάθλημα χαρακτηρίζεται σαν εξαιρετική, Απόλλων Αθηνών Δάφνη και Κένταυρος Βριλησσίων ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

Έτσι ο Απόλλων τερμάτισε στην 7η θέση, ενώ ο Κένταυρος στη 2η.

Στο 22′ ο Αλεξανδράκης με πέναλτι έκανε το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και γύρισαν πολύ γρήγορα το παιχνίδι. Αρχικά στο 52′ ο Κιρτζιαλίδης έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1, ενώ στο 59′ ο Καλομοίρης με κεφαλιά έκανε το 2-1. Το τελικό 2-2 πέτυχε στο 72′ με κεφαλιά ο Κερασίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΔΆΦΝΗ (Μάρκος Μαυρομάτης): Ευφραιμίδης, Βλαχονικολέας, Τσαλέρας (66′ Στάφα), Ασημακόπουλος, Χασκής, Μάλκο, Κιρτζιαλίδης (58′ λ.τρ. Δούρος), Χρήστου, Δημητρόπουλος (72′ Αμπεντινάι), Πετανάι, Καλομοίρης.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΊΩΝ (Κώστας Ρούπτσος): Νικοπολίδης, Σαχσανίδης, Χαλκιόπουλος, Λιαπίδης (64′ Δήμος), Κεραμάς, Φελέκης, Μανίκας, Κερασίδης, Τσαντήλας (64′ Καβαλάρης), Μιχαλόπουλος (64′ Γκέζος, 90′ Κάρλος), Αλεξανδράκης (90’Παπαδάτος).