Ε.Π.Σ.Α

Χόρευαν στη βροχή οι Αγιοι Ανάργυροι , 6-2 εκτός τη Λυκόβρυση

Κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση ειδικά στο 2ο ημίχρονο οι Αγιοι Ανάργυροι νίκησαν εκτός έδρας τη Λυκόβρυση με το εντυπωσιακό 6-2 και πήραν την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Μόλις στο 2′ ο Πετράκης έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με τον Λάλα στο 15′ να ισοφαρίζει σε 1-1. Με αυτογκόλ του Βυζανιάρη στο 19′ έγινε το 2-1, αλλά η Ενωση γύρισε το ματς πριν τελειώσει το ημίχρονο, αφού ο Πλεξίδας με δύο προσωπικ’ά γκολ στο 39′ και στο 44′ έκανε το 2-3.

Στο 20 μέρος οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν, και στο 68′ ο Ξαγοράρης έκανε το 2-4. Στο 71′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Σταματέλο, ενώ στο 79′ ο Ξαγοράρης με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 2-5. Το τελικό 2-6 διαμόρφωσε στο 90′ ο Βασιλειάδης.

Διαιτητές: Γκαϊτατζής, Παπαδόπουλος, Αναστασόπουλος

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ: Κορρές Ε., Μιγκάκης, Γαλακτίδης, Παππάς, Αναγνωστόπουλος (76′ Κορρές Π.), Ραυτόπουλος, Δανόπουλος (60′ Δουληγέρης), Τασιούδης (60′ Πάγκας), Πετράκης (70′ Βουρτσιάνης), Καραγιάννης (70′ Σταματέλος), Γεωργόπουλος.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Αγγελάκης, Βυζανιάρης (83′ Κούμπρια), Μαντίκος, Κατσάρας, Κρητικός, Οικονόμου, Μανωλιάς (83′ Νικολάου), Θεοδωράκης (83′ Βασιλειάδης), Ξαγοράρης, Πλεξίδας (74′ Κωτσερίδης), Λάλα.