Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Ωρωπός – Δόξα Κορωπίου 3-3

Τέλος ο τίτλος για την Δόξα..

Ματσάρα έγινε στον Ωρωπό, όπου η ομώνυμη ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την Δόξα Κορωπίου η οποία αποχαιρετάει και το όνειρο της ανόδου. Το σκορ για την Δόξα άνοιξε στο 20′, έπειτα από το αυτογκόλ του Κατερίνη. Όμως οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Φιάλη στο 25′ και τρία λεπτά αργότερα, έκαναν την ολική ανατροπή με τον Κανατά στο 28′. Ο Ωρωπός συνέχισε να πετάει «φωτιές» και στο 34’ο Βαζέχα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Όμως οι φιλοξενούμενοι και μετά από αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να σώσουν τον βαθμό της ισοπαλίας, με τα τέρματα του Γαλάνη στο 55′ και του Σπηλιόπουλου στο 75′. Μάλιστα έχασαν και τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχουν και τέταρτο τέρμα, αλλά τα δοκάρια σταμάτησαν τον Παπαδόπουλο στο 78′ και στο 82′ και τον Γαλάνη στο 85′. Διαιτητής ήταν ο Διαγγελάκης και βοηθοί του οι Γουργιώτης και Σπίθας.

ΩΡΩΠΟΣ: Κακαβάς, Αποστολάκης, Αμπαζί, Κατερίνης, Ανδριανός, Στεφανής, Φιάλης (90’΄Κατσιμάρης), Μέγας, Κανατάς (60′ Στεφανής Ερ.), Βαζέχα (92’Καραχρήστος), Αλούσι

ΔΟΞΑ: Παπαθεοδώρου, Κωφός (40′ Χατζηλίας), Τσεσβερίκοφ (58’Κωστάζος), Θεοχάρης, Σωτηριάδης, Σπηλιόπουλος, Καστρινάκης, Βάρδας(70’Αμπεντινάϊ), Πετράκης, Γαλάνης, Παπαδόπουλος