Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Όλοι οι αγώνες της Β’ ΕΠΣΔΑ (21/2)

Αναλυτικό ρςεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Σκορπιός Φυλής- Δύναμη Ασπροπύργου 4-2

Η Δύναμη Ασπροπύργου  προηγήθηκε στο ημίχρονο 2-1 με γκολ των Λακάι(19’) και Κουσίδη(35’), αλλά στην επανάληψη ο πρωτοπόρος Σκορπιός Φυλής πήρε τη νίκη. Τα γκολ του σημείωσαν οι Χατζηγιάννης(23’, 60’), Ντόκα(55’) και Παρτσινέβελος(80’ πέναλτι), ενώ είχε και δοκάρι με τον Παναηλίδη(40’).

Καλός ο διαιτητής Μπούρδος,

ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Χάζλαρης, Γκετσάι, Ελεύθερος, Μπελάλης, Μπήκας, Κατσίβελας(46’ Ντόκα), Χατζηγιάννης(75’ Θεοδωρόπουλος), Παναηλίδης, Κίτσας, Παρτσινέβελος, Δανιγγέλης(60’ Γεωργιάδης).

ΔΥΝΑΜΗ: Σιδηρόπουλος, Μυρσίνιας, Εριχίδης, Δανηιλίδης, Λαμπρινάτος Γ., Τηρεκίδης, Κομιώτης, Λακάι, Λαμπρινάτος Ι., Κουσίδης, Ιωακειμίδης(60’ Απατσίδης, 81’ Κεσίδης).

Αίας Παραλίας – Λαμπερή 5-1

Με ηγέτη τον Αμπαζάι που σημείωσε τέσσερα τέρματα( 5’,8’,12’,51’)ο Αίας  Παραλίας συνέτριψε την Λαμπερή .

Το πέμπτο γκολ πέτυχε ο Δούκας 84’ ενβ οι Ελευσίνιοι μείωσαν στο 85’ με τον Οικονόμου.

Καλή η διαιτησία του Χαμπιλάι

ΑΙΑΣ: Κατσαπρίνης, Τζαφέρης( 58΄Ρούπας) Παπαδόπουλος Χ., Ντούρος( 55’ Παπαδόπουλος Α.) Πλάκας Λιόλιος( 46’ Βλάχος) Νέτσο, Αμπαζάι,Μούτα, Κλογκέρι, Δούκας .

ΛΑΜΠΕΡΗ: Καπνογιάννης, Κακάκης Γ., Λυμπέρης  Κακάκης Χ.,  Λίγδας , Οικονόμου, Γεωργίου( 33΄Τζάνος) Καίσαρης( 46’ Οσμάνης) Πόκα, Φαρμάκης, Μαμάκος( 28’ Μυλωνάς)

Αργώ Μεγάρων- Ίκαρος Νεοκτίστων 1-0

Στο 95’ η Αργώ Μεγάρων με γκολ του Ζουμπουρλή κατέβαλε τον Ίκαρο Νεοκτίστων και επανήλθε στις επιτυχίες.

Οι νικητές είχαν και δυο δοκάρια με τους Μπέλση(22’) και Ζουμπουρλή(85’).

Οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από τη βοηθό Ηλιοπούλου, που ακύρωσε γκολ του Μάμα στο 35΄σαν οφσάιντ, ενώ διαμαρτύρονται στο διαιτητή Μεντή για τις καθυστερήσεις που κράτησε.

ΑΡΓΩ: Ανδρέου, Πομώνης, Μητρόπουλος, Στρατούρης, Βοϊδίλας, Σακκάς(51’ Δάλλας), Χαμπιλάι(39’ Καλιπέτσης), Κουφής, Μπέλσης(72’ Γελάδας), Γκουτσούλας, Ζουμπουρλής.

ΙΚΑΡΟΣ: Ζερζελίδης, Ελευθεριάδης(29’ Κοντός), Κάτσος, Διολέτης, Μάρκου, Αντωνίου, Βράντζας, Σότα, Σοϊλεμετζίδης(84’ Καραϊτζίδης), Τσιανάκας, Μάμας.

Αστέρας Άνω Λιοσίων- Κριός Ασπροπύργου 2-0

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τον Αστέρα πέτυχαν οι Χρυσίδης(40’ πέναλτι) και Θεοδωρόπουλος(71’). Στο 40’ ο Κριός έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του γκολκίπερ Σαμσίδη(τον αντικατέστησε ο Σύρος), που υπέπεσε στο πέναλτι, φάση στην οποία διαμαρτύρεται έντονα στο διαιτητή Καργάκο και στη βοηθό Κορέστη ότι είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ. Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Θεοδωρόπουλο(30’ δοκάρι).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Δαμιανόπουλος Ε., Φλεβαράκης(84’ Παπαϊωάννου), Σμαΐλης(60’ Κλιματιανός), Κούτρας, Χρυσίδης, Τσολακίδης(76’ Καλαμιώτης Β.), Δαμιανόπουλος Γ., Καλαμιώτης Δ., Λιγνός, Σιδηρόπουλος, Θεοδωρόπουλος.

ΚΡΙΟΣ: Σαμσίδης, Ρούσσος, Καλοϊδάς, Παυλίδης(52’ Πέππας), Σίνος Ε., Σύρος, Παπαδόπουλος Χ.(67’ Γεωργόπουλος), Μπολανάκης(46’ Τόλας), Βαλμάς, Σίνος Γ., Μπλανάς.