Όρθιος στη Θύελλα Μοσχάτου ο Εθνικός

Νίκησε 3-1

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο πρωτοπόρος Εθνικός επιβλήθηκε στο Μοσχάτο της μαχητικής Θύελλας με 3-1 και συνεχίζει αήττητος την κούρσα της ανόδου. Οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 43′ με τον Αθανασόπουλο, για να ισοφαρίσουν οι Μοσχατιώτες στο 62′ με τον Ασιέγκπου.

Στο ίδιο λεπτό ο διαιτητής Τζιούβελης απέβαλε για εξύβριση τον Ισχανίδη της Θύελλας. Οι Πειραιώτες με το αριθμητικό πλεονέκτημα υπέρ τους κατάφεραν να επικρατήσουν με τέρματα των Ηλιόπουλου (84′) και Σαλίμπασα(94′ φάουλ).

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κεντικελένης, Φόνσος(87′ Τζιανάκης), Τάνκου, Βερέσογλου, Κωνσταντάκος, Ιριώτης, Ισχανίδης, Ασιέγκμπου, Θεοδωράκης(85′ Παντατζόγλου), Νικολόπουλος, Τσουρούλας(73′ Σταύρου).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Χατζημαρινάκης, Τσαραούσης, Ξενιτόπουλος( 72′ Ηλιόπουλος) , Κάνδιας, Μπενά, Γιουβανέλης, Γαλάνης, Μιχαήλ( 55′ Σταφσουλάι) , Αθανασόπουλος, Σαλίμπασα, Παυλόπουλος.

Ρεπορτάζ: Αντώνης Δαρζέντας