18ος Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ: Άρης Βούλας – Τριγλία Ραφήνας Live Ροή (4-2 πεν.)

[tps_title][/tps_title]

Ο μεγάλος τελικός Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ αρχίζει. Άρης Βούλας και Τριγλία Ραφήνας αναμετρώνται στο Δημοτικό Στάδιο Κερατέας σε μια σπουδαία μάχη για την κατάκτηση του 18ου Κυπέλλου.

Το stoplekto.gr βρίσκεται στην Κερατέα, παρουσιάζοντάς σας live λεπτό προς λεπτό την μεγάλη αναμέτρηση.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες που θα παραταχθούν:

Άρης Βούλας: Προβιδάς, Ατματσίδης, Ρεσούλι, Λάσκος, Αφράτης, Γκούρας, Μιραφιόρι, Φουκαράς, Γκαβασιάδης, Ρομάνο, Κριλής

Τριγλία Ραφήνας: Σύρακας, Τζιτζής, Παπαδιονυσίου, Μειμάρογλου, Γ. Τσούκας, Γερώνυμος, Παπάζογλου, Νταής, Κ. Τσούκας, Βίλα, Ζαφειρόπουλος

Στον πάγκο του Άρη: Παπαδήμος, Γιαννόπουλος, Ζούγρας, Παπαχριστόπουλος, Μπρης, Ηλιάδης, Ταρνάρης, Χαρλέπας, Μίντζιας. Προπονητής: Τασόπουλος Τάσος

Στον πάγκο της Τριγλίας: Πάντος, Δελαπόρτας, Χατζόπουλος, Καστράτι, Καρτάλης, Πετράκης. Προπονητής: Παπακωστούλης Γιώργος

Οι ομάδες μόλις εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο, συνοδεία της ορχήστρας του Δήμου Λαυρεωτικής

Η ατμόσφαιρα είναι εκρηκτική, με τους οπαδούς των δυο ομάδων να υποδέχονται τις ομάδες τους ανάβοντας πυρσούς.

Είμαστε λίγα δευτερόλεπτα πριν τη σέντρα.

Η μπάντα αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες κατευθύνονται προς τη σέντρα.

Έχουμε σέντρα στον Τελικό!

Κίτρινη στον Παπαδιονυσίου στο 5′, έπειτα από μαρκάρισμα σε αντίπαλο

ο Ατματσίδης εκτελεί απευθείας το φάουλ και αιφνιδιάζει τον Σύρακα, ο οποίος παραχωρεί τη μπάλα κόρνερ (6′)

Γυριστό σουτ του Γ. Τσούκα στο 9′. Μπλοκάρει ο Προβιδάς.

Σέντρα του Γερώνυμου στο 12΄ στο δεύτερο δοκάρι, ανατρέπεται ο Βίλα που ζητάει πέναλτι

Κίτρινη στον Αφράτη στο 13′

Κίτρινη και στον Γκούρα στο 14′

Εξαιρετική τρίπλα του Ατματσίδη, ανατρέπεται από τους αντιπάλους και κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο.

Εκτελεί ο Ρομάνο, με τον Γκαβασιάδη να συγκρούεται στον αέρα με τον Σύρακα. Η φάση μετρά ως μη γεννόμενη ως οφσάιντ. 15′

Ο Γκαβασιάδης στο 17′ σουτάρει από πλάγια θέση, με τον Σύρακα να αποκρούει με το πόδι

Ο Άρης μια ανάσα από το γκολ!!! Ο Κριλής σεντράρει από τα δεξιά με τον Μιραφιόρι να αστοχεί από κοντά με το κεφάλι. Τεράστια ευκαιρία.

Ο Κριλής δυνατό σουτ στο 23′ έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Γκαβασιάδη. Η μπάλα περνά για λίγο άουτ.

Το παιχνίδι μέχρι στιγμής έχει μεγάλη ένταση, με δυνατές μονομαχίες και συχνές αντεπιθέσεις.

Σουτ εκτός περιοχής του Βίλα στο 27′. Κανένα πρόβλημα ο Προβιδάς.

Ο Γ. Τσούκας τραβάει τον Ρομάνο και βλέπει κίτρινη στο 29′, με τον Αργεντίνο κερδίζει το φάουλ πίσω από το ημικύκλιο.

Σουτ του Γκαβασιάδη στο 32′ η μπάλα ψηλά.

Η Τριγλία απείλησε από τα δεξιά με τον Παπάζογλου, με τις προσπάθειες του να ανακόπτονται από τον Ατματσίδη. 0-0 στο 36′

Σουτ του Παπαδιονυσίου στο 41′. Τρίτη τελική για την Τριγλία στο παιχνίδι.

Η επέμβαση του αγώνα από τον Σύρακα! στο 42′!! Μπλόκαρε την μπάλα σε πλασέ του Γκαβασιάδη σε μεταξύ τους τετ α τετ. Η σημαντικότερη φάση για τον Άρη στο παιχνίδι μέχρι στιγμής.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στον μεγάλο τελικό. Άρης Βούλας – Τριγλία Ραφήνας 0-0

Αυτή τη στιγμή γίνεται η απονομή του Πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΑΝΑ στον ΑΟ Κερατέας από τον πρόεδρο της Ενώσεως κ. Γιαρένη!

Σε κλίμα έντονου ενθουσιασμού παίκτες και φίλαθλοι πανηγυρίζουν το 12ο τρόπαιο του συλλόγου!

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Κεφαλιά του Κριλή στο 48′, έπειτα από σέντρα του Ατματσίδη. Μπλοκάρει ο Σύρακας.

Σουτ του Φουκαρά στο 50′, η μπάλα παίρνει καλά φάλτσα αλλά καταλήγει άουτ.

Φοβερή ευκαιρία για την Τριγλία στο 52′ με τον Βίλα να σουτάρει και τη μπάλα να περνά άουτ.

Κεφαλιά του Ρομάνο στο 54′, η μπάλα πάνω στα σώματα και στην επαναφορά σουτ ο Γκαβασιάδης και άουτ.

Ο Τζίτζης σουτάρει επικίνδυνα από πλάγια θέση στο 58′. Μπλοκάρει ο Προβιδάς.

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Άρη!! Σουτ του Ατματσίδη στο 59′ από τα δεξιά αποκρούεται νευρικά από τον Σύρακα. Στην επαναφορά σουτ του Ρομάνο βρίσκει στα σώματα, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα ο Γκαβασιάδης θα σουτάρει από κοντά με την μπάλα να περνάει “ξυστα” από το δοκάρι του Σύρακα!

Σουτ του Ζαφειρόπουλου ανακόπτεται από τάκλιν αμυντικού του Άρη, με την μπάλα ωστόσο να παίρνει περίεργη τροχιά και να “κρεμά” τον Προβιδά.

Ευθύβολο σουτ του Μιραφιόρι στο 64′, εκπληκτική απόκρουση του Σύρακα, ο οποίος βρίσκεται σε φοβερή μέρα!

Πρώτη αλλαγή για τον Άρη στο 67′. Στη θέση του Μιραφιόρι ο Ηλιάδης

Πολύ καλή στιγμή για την Τριγλία στο 72′! Ο Ζαφειρόπουλος σουτάρει από κοντά έπειτα από ομαδική συνεργασία.

Κίτρινη κάρτα θα δει και ο Φουκαράς στο 73.

Αλλαγή για την Τριγλία στο 75′. Στη θέση του Παπάζογλου ο Καστράτι.

Φάουλ από καλό σημείο για τον Άρη στο 77′. Εκτελεί ο Ατματσίδης.

Απευθείας εκτέλεση η μπάλα πάνω στον Σύρακα.

Κίτρινη στο Λάσκο στο 78′ έπειτα από ένταση και συνεχόμενα μαρκαρίσματα.

Κίτρινη και στον Κ. Τσούκα στο 80′.

Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! Ο Κ. Τσούκας σε τετ α τετ χάνει μοναδική ευκαιρία απο πολύ κοντά στέλνοντας τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Προβιδά!!

Κίτρινη στον Μειμάρογλου στο 82′, λόγω διαμαρτυριών.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Τελικό σφύριγμα στην αναμέτρηση. Οι ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση.

Έχουμε σέντρα στην παράταση!

Κεφαλιά του Μειμάρογλου στο 97′, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Πρώτη τελική στην παράταση.

Λήξη πρώτου μέρους του επιπλέον χρόνου.

Έναρξη δεύτερου μέρους στη Κερατέα.

Σουτ του Κ. Τσούκα στο 109′ περνάει άουτ.

Μέχρι στιγμής τίποτα αξιοσημείωτο στο παιχνίδι.

Στο έδαφος ο Τζίτζης, έπειτα από ενόχληση.

4 λεπτά των καθυστερήσεων

Ο Προβιδάς προλαβαίνει τον Ζαφειρόπουλο στην αντεπίθεση, κάνοντας ριψοκίνδυνη έξοδο στο 120+3

Τελευταίο σφύριγμα στην παράταση. Ο αγώνας οδηγείται στα πέναλτι!

Η διαδικασία των πέναλτι μόλις ξεκίνησε!

Το πέμπτο πέναλτι ο Κριλής για τον Άρη

4-2 Ο ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΠΣΑΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ!!!!

Η Τριγλία έφτασε μια “ανάσα” από το δεύτερο Κύπελλο στην ιστορία της, ωστόσο δεν κατάφερε να αντέξει την πίεση στην διαδικασία των πέναλτι.

Σε λίγο θα ακολουθήσει η απονομή του τροπαίου και των μεταλλίων. Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας! Καλή Ανάσταση!