2η θέση η Κηφισιά-Βουλιάζει η Νέα Ιωνία

Παρότι η Νέα Ιωνία ήταν η ομάδα που καιγόταν για τους βαθμούς στο ντέρμπι των βορείων προαστίων, τελικά η Κηφισιά ήταν εκείνη που χαμογέλασε επικρατώντας με σκορ 2-1. Το συγκρότημα του Δημήτρη Παπασπύρου που παρατάχθηκε με αρκετά νέα πρόσωπα στο ‘Ζηρίνειο’ πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε το τρίποντο και σκαρφάλωσε στην 2η θέση απέχοντας πλέον οκτώ βαθμούς από τον πρωτοπόρο Κισσαμικό. Αντίθετα, η προσφυγική ομάδα δεν έπεισε σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς παρότι μπήκε δυνατά στο γήπεδο με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην προτελευταία θέση έχοντας συγκεντρώσει 20 βαθμούς

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο 1-0 στο 4′ όμως το σουτ του Καραγιάννη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Ιωσήπου. Δέκα λεπτά αργότερα, οι κυανόλευκοι πήραν το προβάδισμα χάρις σε γκολ του Ζουζουλή. Στην επανάληψη, οι κυανοκίτρινοι βελτιώθηκαν αισθητά και στο 48′ ο Μπάρκογλου εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Παναγιώτη Καραχάλιου και με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Η απάντηση των κυανόλευκων ωστόσο ήταν άμεση αφού στο 53′ ο Μπαντούνας με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Στα εναπομείναντα λεπτά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση όμως το 2-1 έμεινε μέχρι τέλους.

Διαιτητές: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου), Κρέτσιμος-Φούρκας (Δυτικής Αττικής)

ΚΗΦΙΣΙΑ (Δημήτρης Παπασπύρου): Ιωσήπου, Στασινός, Καραμπάς, Τεγούσης, Έσλερ, Μπαντούνας (88′ Γεωργόπουλος), Τσιμικλής, Δρυμούσης (80′ Γκουτσούλας), Ζουζουλής (68′ Ανδρίκος), Παληαρούτας, Παπάζογλου

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιάννης Χλωρός): Παναγιωτόπουλος, Πρισιμιτζής (65′ Καριατλής), Ρόπας, Λαμάι, Σταμπούλογλου, Σπαγής (58′ Ρικούνοβ), Π. Καραχάλιος, Καραγιάννης, Μπάρκογλου, Αλ. Καραχάλιος (46′ Νησαριώτης), Όγκμποε.