Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Ίκαρος Καλλιθέας –  Ελλάς Ποντίων 0-4

Σίφουνας η Ελλάς Ποντίων σάρωσε στην επανάληψη τον Ίκαρο Καλλιθέας με 0-4 μέσα στις Τζιτζιφιές .

Μετά από αυτή την ήττα οι γηπεδούχοι δεν αποφεύγουν τα play out διεκδικώντας την παραμονή τους στην Κατηγορία.

Οι Πόντιοι ήταν εκπληκτική στην επανάληψη όπου σημείωσαν και τα τέσσερα τέρματα τους . Το σκορ άνοιξε στο 60’ ο Ηλιάδης που με την είσοδο του στο παιχνίδι έδωσε πνοή στην ομάδα . Στο 63’ ο Μπέλιας «ζευγάρωσε » τα τέρματα της ομάδας του, για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους μέσα σε ένα λεπτό με τους Μπαλτζάκη 76’ και Κοττάκη 77’.

Ικανοποιητική η διαιτησία του Κακριδή

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ.: Διαμαντίδης, Χουχουλής, Σκούρτας, Καραδήμος( 83΄Μπάρα) , Πλέσσας, Τρίχας, Κοντόπουλος( 87΄Λιμήτσιος) ,Ηλιόπουλος, Περλορέντζος(46’ Μέτα) , Θεοδοσίου. Μαγουλάς (57΄Σταυρόπουλος) .

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ : Μακρής, Μαυρέλος(54’ Μαρτίνος) , Τριανταφυλλίδης( 65’ Κουκουλάς) , Σιδερόπουλος, Μπέλιας, Καλογερόπουλος, Παπασπυρόπουλος( 54’ Πουρσανίδης) , Σαββίδης( 46’ Ηλιάδης) , Συμεωνίδης, Κοττάκης, Μπαλτζάκης