Ε.Π.Σ.Α

Ο Ορφανός χάρισε την πρόκριση στην Ηλιούπολη

Στους “32” του Κυπέλλου ΕΠΣΑ προκρίθηκε η Ηλιούπολη που επικράτησε με 1-2 στην διαδικασία της παράτασης του Κένταυρου Βριλησσίων (1-1 κανονική διάρκεια) . Ο “Ήλιος” παρότι προηγήθηκε στο 17′ με πέναλτι του Σαλαπάτα το οποίο κέρδισε ο Ορφανός, είδε τους γηπεδούχους να τους βάζουν δύσκολα αφού ισοφάρισαν με τον Πιπεράς 63′ με σουτ. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου εκεί ο Ορφανός στο 98 με κεφάλια μετά από φάουλ του Γαγγου χάρισε τη πρόκριση στους, φιλοξενούμενους.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Ηλίας Κώτσιος) Κανελλόπουλος, Κουλιούρης (105′ Κανέλλος), Καλούτσας, Ελεζάι (84′ Τσιπούρας), Κολλιός, Μπότσας (59′ Μοτόπαπας), Σέιτι, Χαλκιόπουλος, Πιπεράς Σ., Πιπεράς Γ. (105΄Μανίκας), Παπαγεωργίου.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Γαλάνης) Σαββουλίδης, Καλαντζής (55 Παναγιωτόπουλος), Σόουζα, Φούφας (73′ Ρέτζο), Αγοραστός, Κωτσερίδης, Γάγγος, Γιαννίος (64′ Γκούγκας), Χαραλαμπόπουλος (39′ λ.τρ. Σταύρου), Σαλαπάτας, Ορφανός.