5ος Όμιλος

Η Θύελλα Καμαρίου 2-1 στην Κηφισιά

Μεγάλη νίκη, μάλιστα με ανατροπή στο σκορ πέτυχε η Θύελλα Καμαρίου  στην Κηφισιά, καθώς επικράτησε της ομώνυμης ομάδας με 1-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η Κηφισιά στο πρώτο μέρος δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε στο 31΄ με τον Παυλάκη να προηγηθεί. Στο 36’ ο Ηλιόπουλος από τα ένδεκα βήματα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 48’ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πρίτσα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ένα λεπτό μετά την αποβολή ο Ηλιόπουλος κτύπησε ξανά πραγματοποιώντας το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 82′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα  ο Μαλάι

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

1′ Σουτ του Βέρμπη, άουτ η μπάλα

4′ Απευθείας φάουλ του Γκούμα, θα καταλήξει ψηλά

14′ Σέντρα του Έσλερ που θα αλλάξει παιχνίδι για να βρει τον Πρίτσα, που με σουτ θα σημαδέψει το οριζόντιο δοκάρι

15′ Σέντρα Έσλερ, ο Παυλάκης επιχειρεί ψαλίδι που θα καταλήξει άουτ

31′ Γκολ για την Κηφισιά, ο Παυλάκης με ωραίο συρτό σουτ από αριστερά ανοίγει το σκορ στο Ζηρίνειο

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μαλάι για μαρκάρισμα

36′ Πέναλτι για την Θύελλα! O Παυλάκης έκανε χέρι και ο διαιτητής καταλόγισε την εσχάτη των ποινών, την οποία και ανέλαβε να εκτελέσει ο Ηλιόπουλος.

Ο φορ των φιλοξενούμενων  ήταν εύστοχος και έφερε το παιχνίδι στα ίσια. 1-1!

41′ Ο Πρίτσας δέχεται κίτρινη για μαρκάρισμα

42′ Ωραία πάσα του Ζέλο για τον Μπουσάι που θα επιχειρήσει σουτ, άουτ

Ημίχρονο 1-1

49′ Μακρινό σουτ από τον Σιμιτσή, λίγο πάνω από το οριζόντιο η μπάλα!

53′ Κόκκινη κάρτα για τον Πρίτσα, που αντίκρισε 2η κίτρινη για μαρκάρισμα. Με δέκα θα συνεχίσει η Κηφισιά

54′ ΓΚΟΛ για την Θύελλα . Ο Μπουσάι βρήκε με ωραία κάθετη τον Ηλιόπουλο που διείσδυσε στην περιοχή και νίκησε τον Μιχελή για να βάλει τη Θύελλα σε θέση οδηγού!

66′ Μπαλιά του Ζέλο με αποδέκτη τον Ηλιόπουλο, πρόλαβε ο Μιχελής και βγήκε να μπλοκάρει

71′ Πολύ ωραίο γυριστό του Ρεντζή, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

72′ Κίτρινη στον Ανδριόλα για καθυστέρηση

82′ Δεύτερη κίτρινη στο Μαλάι για θέατρο. Με δέκα η Θύελλα στα εναπομείναντα λεπτά

89′ Σέντρα – σουτ του Βέρμπη, μπλόκαρε ο Ανδριόλας

89′ Κίτρινη στο Ζέλο για μαρκάρισμα

94′ Κίτρινη στον Παπαζαχαρία για καθυστέρηση

ΚΗΦΙΣΙΑ: Μιχελής, Βλάχος (58′ Ρεντζής), Έσλερ, Τζέλη (58′ Τεγούσης), Πρίτσας, Τόσκας (80′ Κολόκας), Χριστοφιλέας, Βέρμπης, Γκούμας (58′ Κωνσταντίνου), Παυλάκης, Γεωργόπουλος

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Γελαδάρης, Σπανός, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής, Ηλιόπουλος (85′ Μαντούσης), Φύτρος (73′ Μαυρομάτης), Μπουσάι (69′ Γεωργιάδης)