4η νίκη σερί ο Αγιος Δημήτριος, 2-0 τον Αρη Καλαμακίου

Την ανοδική του πορεία στο πρωτάθλημα συνέχισε ο Αγιος Δημήτριος, που επικράτησε με 2-0 επί του Αρη Καλαμακίου και πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη του.

Εφτασε έτσι τους 16 βαθμούς, ενώ ο Αρης έμεινε στους 9.

Οι παίκτες του Αλέξη Μαντζούνη προσπάθησαν από την αρχή να πάρουν τον έλεγχο της αναμέτρησης, κράτησαν ψηλά τους αντιπάλους τους και στο 25ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Αρώνης κέρδισε το πέναλτι, ο Κασπίρης το εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 1-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 48′, ο Κοτσοβός που μόλις είχε μπει στον αγώνα κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 2-0. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν.

Στο 76′  ο Σέχου αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, με το 2-0 να μένει μέχρι το τέλος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια με Δημογιάννη στο 43′ και Μπρίλη στο 53′.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Αλέξης Μαντζούνης): Ζαγαρέλος, Βλαχόπουλος, Ρίζος, Λεονάρντο, Σέχου, Γεωργιάδης, Αρώνης (78′ Ζιάι), Βλάμης (72′ Νομικός), Γαβαλάς (46′ Κοτσοβός), Κασπίρης (87′ Λαΐτσας), Μιτσάνι (72′ Ερμάλ).

ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Σπύρος Μόχλας): Γουλής, Κοτόπουλος, Σουγλίδης (62′ Γιουσέφ), Μπακαδήμας, Κακούτης, Δημογιάννης (85′ Κολλινιάτης), Κώνστας (46′ Μιχαλακόπουλος), Προμπονάς, Τζίμας (52’Ελευθεριάδης) , Μπαλατσούρας, Μπρίλης.