ΑΕ Περάματος – Ολυμπιάδα 3-2

Με ηγέτη και σκόρερ τον Τσαγκάρη η ΑΕ Περάματος νίκησε στο 93’ με 3-2 που προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15’ με τον Διάκο μετά από ασθενή απόκρουση του Κούμη σε σουτ του Μελαμπιανάκη.

Στο 39’ μετά από φάουλ του Χρόνη η μπάλα βρήκε το χέρι του Σαλκετζή. Ο διαιτητής Καρυοφύλλης καταλόγισε πέναλτι μετά από υπόδειξη του βοηθού Φαγκρίδα . Διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι της Ολυμπιάδας υποστηρίζοντας ότι δεν τηρήθηκε το φερ πλέι και τα είχαν με τον προπονητή των γηπεδούχων Νίκο Παπαρούνη.

Στο ημίχρονο δημιουργήθηκε ένταση στην εξέδρα και ο διαιτητής ζήτησε να έλθει αστυνομική δύναμη , κάτι όμως που δεν έγινε ποτέ.…

Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Ολυμπιάδα διπλασίασε τα τέρματα της με τον Λόη και κράτησε την πρωτοπορία μέχρι το 79’.

Στο λεπτό εκείνο ισοφάρισε ο Τσαγκάρης με κεφαλιά . Ο ίδιος παίκτης στο 93’ με σουτ έδωσε τη δίκαια νίκη στην ομάδα του.

Με τη λήξη σημειώθηκαν διαξιφισμοί μεταξύ παικτών , αλλά δεν υπήρξε συνέχεια

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ : Κούμης, Παναγιωτάκης, Καλιακούδας, Γελασάκης ( 50’ Γιαλελής, Μαούνης, Βαλσαμίδης ( 54΄Κουτσογιαννόπουλος) , Τσαγκάρης Θεοδοσίου Χ,, Κωνσταντακόπουλος, Χρόνης( 80’ λ.τρ Θεοδοσίου Σ. ) Παπαδόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργόπουλος, Γρηγοράκος, Σαλκετζής, Τρουμπούνας, Δακουτρός, Μαντούβαλος, Διάκος( 71’ Μιχαλάς) Μελαμπιανάης( 57’ Γκουβέρος) Λόης Πέρρος, Αχλαδιώτης( 64’΄Σεβάι) .