4ος Όμιλος

Ιωνικός-Ατρόμητος Πειραιά (Live 2-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στο γήπεδο της Νεάπολης και θα σας μεταδώσει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Ατρόμητο Πειραιά για την 6η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής

Διαιτητές Μανούχος (Αργολίδας), Νάκος (Δυτικής Αττικής), Ντζουροπάνος (Δυτικής Αττικής)

8′ Πρώτη καλή φάση στον αγώνα.  Ο Ατρόμητος Πειραιά βγήκε σε αντεπίθεση όμως το σουτ του Σουλελέ βρήκε σε ετοιμότητα τον Αδαμόπουλο που μπλόκαρε τη μπάλα

11′ Ο Ιωνικός απαντά. Μετά από κλέψιμο του Σιμιτσή ο Τσίγκας δεν μπόρεσε μέσα από την περιοχή να νικήσει τον Παπαδόπουλο ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ

16′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο Πειραιά να ανοίξει το σκορ. Ο Γεωργιάδης βρέθηκε απέναντι από τον Αδαμόπουλο όμως το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι ενώ στην επαναφορά ο Παναγιωτόπουλος δεν μπόρεσε να γράψει το 1-0.

20′ Σουτ του Κυριακίδη η μπάλα αρκετά μέτρα αόυτ

21′ Ο Ντούλιας βρέθηκε όμως η προβολή του βρήκε σε ετοιμότητα τον Παπαδόπουλο που μπλοκαρε

28′ Σουτ του Σιμιτσή μέσα από την περιοχή ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει

39′ Σουτ του Ντούλια η μπάλα δεν βρίσκει στόχο και φεύγει άουτ

43′ ο Παναγιωτόπουλος μαρκάρει σκληρά τον Κυριακίδη με το κοινό να εξαγριώνεται και να ζητάει την αποβολή του επιθετικού του Ατρόμητου. Παρ’ όλα αυτά ο διαιτητής Μανούχος δείχνει κίτρινη κάρτα

50′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ. Ο Ντούλιας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λοϊζίδη δεν δυσκολεύεται να γράψει το 1-0

63′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ. Ο Τσίκγας επιχείρη το σουτ με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλο

72′ Ο Μαρής διπλασιάζει τα τέρματα του Ιωνικού με ωραίο σουτ αφού πρώτα το σου του Τσίγκα τράνταξε το δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου

74′ Με δέκα παίκτες μένει ο Ατρομήτος Πειραία λογω αποβολής του Γεωργιάδη

77′ Διακοπή στο ματς. Μετά την αποβολή του Γεωργιάδη δημιουργήθηκε σύρραξη στο γήπεδο

84′ Κεφαλιά Καμπάση η μπάλα άουτ

93′ Σουτ του Ζαχαράτου η μπάλα άουτ