Τσαμόπουλος: Θετικό το αποτέλεσμα

Όταν αγωνίζεσαι στην Ραφήνα απέναντι στην Τριγλία οποιοδήποτε αποτέλεσμα πλην της ήττας κρίνεται επιτυχημένο. Η Νέα Ιωνία την προηγούμενη Κυριακή έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τους κιτρινόμαυρους γεγονός που έχει ικανοποιήσει άπαντες στο στρατόπεδο του συλλόγου. Αυτό αποτυπώνεται και από τις δηλώσεις που παραχώρησε στην ιστοσελίδα www.stoplekto.gr ο προπονητής του προσφυγικού σωματείου, Γιώργος Τσαμόπουλος, ο οποίος τόνισε: Μπήκαμε αρκετά καλά στο παιχνίδι. Διατηρήσαμε τον έλεγχο του αγώνα, φτάσαμε με σωστό τρόπο στην αντίπαλη περιοχή αλλά μας έλειπε το καθαρό μυαλό και η καλή τελική ενέργεια. Έτσι θα έλεγα ότι δεν δημιουργήσαμε ανάλογες φάσεις. Είχαμε κάποια σουτ και κάποιες φάσεις κυρίως με τον Μπαρκογλου αλλά δεν απειλήσαμε. Από την άλλη, πλευρά ο αντίπαλος μας προσπάθησε ειδικά από άξονα και κυρίως από το κέντρο της άμυνας μας, πράγμα που το πέτυχε με το γκολ που προήλθε από μια σέντρα που έγινε από τα δεξία και ενώ είχαμε δυο παίκτες στο κέντρο της άμυνας μπόρεσε ο αντίπαλος να μας προλάβει και να προηγηθεί. Αντιδράσαμε πολύ καλά, ψύχραιμα, είχαμε αρκετά καλό συνδυαστικό παιχνίδι μετά το 1-0 και πετύχαμε την ισοφάριση λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Μετά από ένα συνδυασμό και πλάγια σέντρα του Καραχάλιου εκμεταλλευόμενοι την απόκρουση των αντιπάλων ο Νησαριώτης σε δευτερεύουσα φάση σκόραρε. Στο β’ μέρος και μετά το πρώτο δεκάλεπτο του β’ μέρους, ο αντίπαλος κέρδισε κάποια μέτρα στο γήπεδο αλλά σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν φάνηκε απειλητικός ούτε μετέτρεψε αυτή την υπεροχή σε ευκαιρίες. Ελέγχαμε απόλυτα τον αντίπαλο μακριά από την περιοχή μας αλλά και εμείς παρουσιαστήκαμε διστακτικοί στο επιθετικό κομμάτι ώστε να πάρουμε παραπάνω πράγματα από αυτό το παιχνίδι. Κρίνοντας συνολικά το αποτέλεσμα το θεωρούμε θετικό απέναντι σε μια ομάδα που είχε θετικά αποτελέσματα τις τελευταίες αγωνιστικές. Από την άλλη ξέρουμε ότι και εγώ και οι παίκτες μου σε κάθε ματς στοχεύουμε τη νίκη και γι αυτό δεν μένουμε ποτέ ικανοποιημένοι από μια ισοπαλία.