Κολιτσιδάκης: Κέρδος τα νέα παιδιά

Μπορεί να απέκτησε αρκετούς έμπειρους ποδοσφαιριστές την μεταγραφική περίοδο ωστόσο στον Ηρόδοτο οι νεαροί παίκτες είναι εκείνοι που έχουν… κλέψει την παράσταση μέχρι στιγμής σε όσα ματς έχει δώσει ο Κρητικός σύλλογος. Την προηγούμενη Κυριακή, οι Ηρακλειώτες επικράτησαν του ΑΟ Γλυφάδας με 2-1 και το μεγάλο μερίδιο της νίκης πιστώνεται στους νεαρούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι αποτελούν το μέλλον του συλλόγου. Αυτό επιβεβαίωσε και στις δηλώσεις που παραχώρησε ο προπονητής της ομάδας, Θανάσης Κολιτσιδάκης, ο οποίος αρχικά αναφέρθηκε στην εικόνα του αγώνα λέγοντας: Στο α’ μέρος δεν έγιναν πολλές ευκαιρίες πλην από μια όπου ο αντίπαλος μετά από λάθος δικό μας θα μπορούσε να προηγηθεί. Στην επανάληψη μπήκαμε δυνατά πετύχαμε το γκολ και στη συνέχεια δημιουργήσαμε ευκαιρίες να διευρύνουμε το σκορ. Μπορούσαμε να είχαμε ‘τελειώσει’ το ματς όμως δεν το καταφέραμε και σε μια φάση ανύποπτη δεχτήκαμε την ισοφάριση. Στη συνέχεια προσπαθήσαμε και στο τέλος με την υπομονή που δείξαμε δικαιωθήκαμε’. Ερωτηθείς, εάν αποτελούν κέρδος για τον Ηρόδοτο οι νεαροί ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στην ομάδα, ο ‘Κόναν’ υποστήριξε: Ασφαλώς και αποτελούν κέρδος διότι πρόκειται για νεαρά παιδιά τα οποία δείχνουν να αρπάζουν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάζονται. Ποδοσφαιριστές όπως ο Μεράι, ο Σκουλάς, ο Χατζηβασιλης και ο Προβιδάκης βρισκόταν από πέρυσι στην ομάδα όμως δεν μπορούσαν να προσαρμοστούν. Το προηγούμενο διάστημα δούλεψαν σκληρά και δείχνουν ότι μπορούν να μας βοηθήσουν’.