Δύσκολη νίκη για Ιωνικό

Σε ένα παιχνίδι που παρακολούθησαν 700 και πλέον φίλαθλοι του Ιωνικού, η ιστορική ομάδα επικράτησε της Τρίγλιας Ραφήνας με 2-1 και διατήρησε την διαφορά των τριών βαθμών από την κορυφή. Οι Νικαιώτες πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν ένα σπουδαίο τρίποντο απέναντι σε ένα σκληροτράχηλο σύνολο που πάλεψε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μόλις στο 5′ ο Κατσίκιας με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τα 25 μέτρα νίκησε τον Παππά γράφοντας το 1-0. Με τη συμπλήρωση 45′ ο Βεστάκης έφερε το ματς στα ίσια, όμως οι Νικαιώτες ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη πήραν το τρίποντο χάρις σε γκολ του Γιακούμπι στο 79′ Διαιτητές: Γρίμμας, Σκούρας-Μπατζιόπουλος (Αθηνών) ΙΩΝΙΚΟΣ (Σταύρος Ηλιόπουλος): Αδαμόπουλος, Κατσίκιας, Αλεξανδρόπουλος, Παντελίδης, Κυριακίδης, Κρητικός, Ντούλιας (83′ Δάρρας), Λοϊζίδης (60′ Κοντογουλίδης), Σκαφτούρος, Καϊμακαμούδης (22′ λ. τρ. Γιακούμπι), Σιμιτσής

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Παππάς, Γκίκας, Μεϊμάρογλου (34′ Δ. Σταμπέλος), Ντούμπερετ, Τσέπας, Σκαφίδας, Ι. Σταμπέλος (87′ Κότσι), Μάντζης, Βεστάκης, Χρυσάφης (74′ Μίχο), Λαζούρας.