Ιωνικός-Κηφισιά (LIVE 0-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στο γήπεδο τη Νεάπολης για να σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ιωνικό και την Κηφισιά, στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής.

1′ Πρώτη φάση για τον Ιωνικό. Ο Ντούλιας σεντράρει από αριστερά ο Σκαφτούρος έκανε την προβολή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

6′ Ο Ιωνικός πιέζει περισσότερο την Κηφισιά και χάνει μεγάλη ευκαιρία. Ο Κυριακίδης έβγαλε φάτσα με τον Γουμάγια τον Σκαφτούρο όμως το σουτ του τελευταίου δεν βρίσκει στόχο

13′ Δοκάρι για τον Ιωνικό. Μετά από φάουλ του Κυριακίδη, οι αμυντικοί της Κηφισιάς δεν απομάκρυναν καλά. Ο Κρητικός που βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή έπιασε την κεφαλιά, με το Γουμάγια να πραγματοποιεί την επέμβαση του αγώνα, και τη μπάλα να βρίσκει στη συνέχεια το δοκάρι.

24′ Πρώτη φάση για την Κηφισιά. Μετά από σέντρα του Δρυμούση, ο Δάρρας έδιωξε και ο Θανόπουλος είδε το σουτ που επιχείρησε να φεύγει άουτ

26′ Σουτ του Τσιμικλή έξω από την περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ

33 ΓΚΟΛ Η Κηφισιά. Ο Βέρμπης έκλεψε τη μπάλα από τον Λοϊζίδη και αφού βρέθηκε απέναντι από τον Αδαμόπουλου με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-1.

Στη φάση του γκολ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο διαιτητή θεωρώντας ότι σκόρερ έκανε φάουλ πάνω στο Λοϊζίδη, πριν μπει μέσα στην περιοχή.

35′ Σουτ του Ντούλια η μπάλα άουτ.

39′ Φωνάζει ο Ιωνικός για πέναλτι. Μετά από φάουλ του Κυριακίδη, ο Σκαφτούρος φάνηκε να δέχεται τράβηγμα από αμυντικό της Κηφισιάς, όμως ο ρέφερι υπέδειξε τη συνέχεια του αγώνα, προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των μπλε αλλά και της κερκίδας

41′ Σέντρα Ντούλια, ο Λοϊζίδης που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας με σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ

52′ Μεγάλη φάση για την Κηφισιά στην κόντρα επίθεση. Ο Θανόπουλος που διένυσε κάποια μέτρα στο γήπεδο και ο  Παντελίδης σε προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα προς την εστία του όμως ο Αδαμόπουλος έδιωξε κόρνερ

55′ Ο Ιωνικός φτάνει κοντά στο 1-1. Ο Κατσίκιας επιχείρησε τη σέντρα, ο Σκαφτούρος έπιασε την κεφαλιά, αναγκάζοντας τον Γουμάγια να διώξει δύσκολα σε κόρνερ

60′ Κερδίζει πέναλτι ο Ιωνικός καθώς ο Καιμακαμούδης σε προσπάθεια του να μπει στην περιοχή δέχτηκε μαρκάρισμα από τον Καραμπα. Ο Γιώργος Γουμάγιας λέει ‘όχι

στον Σκαφτούρο , με το 0-1 να διατηρείται.

68′ Σουτ ο Κυριακίδης έξω από την περιοχή η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

70′ Μετά απο μεγάλη πάσα, ο Σκαφτούρος έσπασε τη μπάλα εντός περιοχής με κεφαλιά, όμως το πλασέ του Κοντογουλίδη βρήκε σε ετοιμότητα τον Γουμάγια

71′ Απειλεί και πάλι στην αντεπίθεση η Κηφισιά. Ο Γκουτσούλας βρήκε τον Βέρμπη, με το τελευταίο να επιχειρεί το σουτ και τον Αδαμόπουλο να διώχνει κόρνερ

76′ Σουτ του Γιακούμπι, ο Γουμάγιας απομακρύνει δύσκολα

78′ Σουτ του Μιχελή μέσα από την περιοχή η μπαλα άουτ

80′ Ακόμη μια φάση για τον Ιωνικό. Ο Κουσουρής σέντραρε όμως η κεφαλιά που έπιασε ο Σκαφτούρος μέσα από την περιοχή έφυγε ψηλά άουτ

88′ Κοντά στο 1-1 ο Ιωνικός. Μετά από κόρνερ, ο Καιμακαμούδης έπιασε την κεφαλιά όμως ο Τεγούσης έδιωξε πάνω στη γραμμή σωτήρια.

90′ 0-2 Η Κηφισιά. Ο Παπάζογλου εκμεταλλεύτηκε το λάθος τυ Μιχελη και αφού έστρωσε σε άδεια εστία, ο ανενόχλητος Γιόνδης δεν δυσκολεύτηκε να τιμωρήσει την παλιά του ομάδα κάνοντας το 2-0