Αστέρας Βάρης-Ιωνικός (Live 2-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στο δημοτικό στάδιο Βάρης για να σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ιωνικό για την 22η αγωνιστική

6′ 1-0 Ο Αστέρας Βάρης. Ο Τσαφταρίδης με ωραια σέντρα από δεξιά βρήκε τον Μάγγο στο δεύτερο δοκάρι και ο Λαρισαίος άσος με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0

8′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Δάρρας με ωραία πάσα βρήκε τον Μιχελή ο οποίος δεν μπόρεσε σε τετ α τετ να νικήσει τον Καλδέλη που έδιωξε

17′ Κόρνερ Κατσίκη, οι αμυντικοί του Αστέρα δεν απομακρύνουν σωστά και ο Παντελίδης που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας δεν μπόρεσε με ωραίο σουτ να κάνει το 1-1

31′ Φάουλ από δεξιά του Σωτηρόπουλου για τον Αστέρα Βάρης, με τον Ριγανά να μπλοκάρει χωρίς κανένα πρόβλημα

37′ Ο Σωτηρόπουλος κλέβει τη μπάλα από τον Κρητικό και αφού διένυσε μερικά βήματα στο γήπεδο με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0

40′ Σουτ του Μιχαλακάκου η μπάλα απελπιστικά άουτ

46′ Ο Σωτηρόπουλος επιχείρησε το σουτ όμως ο Ριγανάς μπλοκάρει σταθερά

52′ Ο Ντούλιας βγηκε στην πλάτη της άμυνας όμως ο Καλδέλης πρόλαβε το νεαρό άσο και μπλόκαρε

59΄Σεντρα Μανδυλη απο αριστερα ο Κωβαιος πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα βρίσκει κάπου και καταλήγει κορνερ

70′ Σέντρα Τσαφταρίδη, ο Κωβαίος δεν προλαβαίνει τη μπάλα και ο Ριγανάς μπλοκάρει

76′ Σέντρα Ντινιωτάκη, η μπάλα πηγαίνει στο δεύτερο δοκάρι όμως το σουτ του Κατσίκη φεύγει αρκετά μέτρα άουτ

85′ Σουτ του Ντάλλα ο Ριγανάς σταθερά μπλοκάρει

86′ Μειώνει ο Ιωνικός σε 2-1. Ο Κατσίκης βρήκε τον Ντούλια μέσα στην περιοχή και ο νεαρός άσος με ωραίο σουτ μειώνει στο σκορ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Φώτης Θανέλλας) Καλδέλης, Τσαφταρίδης, Μαγγίνας, Μανάλης, Μανδυλης, Μάγγος, Ντάλλας, Σωτηρόπουλος (67′ Κουιρουκίδης), Γεωργιάδης (90+2 Νίκου), Κωβαίος (82′ Κάλφας), Νικολακόπουλος

ΙΩΝΙΚΟΣ (Σταύρος Ηλιόπουλος) Ριγανάς, Παντελίδης, Κουσουρής, Δάρρας, Κρητικός (46′ Κυριακίδης),  Σιμιτσής (56′ Σκαφτούρος), Ντινιωτάκης, Κατσίκης, Μιχαλακάκος (46’Ντούλιας), Μιχελής, Κοντογουλίδης.