Ίκαρος Καλλιθέας-Κερατσίνι (Live 0-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα stoplekto.gr βρίσκεται στο γήπεδο ‘Σταύρος Μελισσουργός’ για να σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ίκαρο Καλλιθέας και το Κερατσίνι.

Το ματς θα διευθύνουν οι Μανουράς (ΣΔ Τρικάλων) με βοηθούς τους Κωνστάνιο και Περιβολάρη (Εύβοιας)

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4′  Ο Γεωργίου ελίχθηκε ωραία από αριστερά και επιχείρησε τη σέντρα, όμως η κεφαλιά του Μακρή πέρασε παράλληλα από την εστία του Μπαλαφούτη

7′ Φάουλ του Σκορδίλη ο Αθανασόπουλος χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει

16′ Πέναλτι κερδίζει το Κερατσίνι σε ανατροπή του Τουρνά από τον Ομεράι, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα.

17′ Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Τουρνάς ο οποίος ευστόχησε γράφοντας το 0-1.

28′ ΔΟΚΑΡΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. Ο Σαντριάς βρήκε ωραία τον Κούντου ο οποίος επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να βρίσκει το δοκάρι και να φεύγει άουτ.

34′ Σουτ του Γεωργίου, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει σταθερά

36′ κερδίζει πέναλτι ο Ικαρος. Ο Μακρής έπεσε στο έδαφος σε επαφη που είχε με τον Μαριόλη και ο διαιτητής υπέδειξε την άσπρη βούλα

37′. Δοκάρι στο πέναλτι για τον Ικαρο. Ο Μακρής που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μπαλαφούτη

42′ Σέντρα Φούντα από αριστερά, κεφαλιά του Τουρνά η μπάλα περνάει άουτ

46′ ΔΟΚΑΡΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ. Ο Κούντου βρέθηκε πάλι εκτός περιοχής, επιχείρησε το σουτ με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Αθανασόπουλου και να φεύγει άουτ

56′ Φάουλ του Γκιάτη η μπάλα αρκετά άουτ

57′ Σουτ του Φουντουκίδη, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα

62′ Φάουλ του Φουντουκίδη η μπάλα άουτ

63′. Μεγάλη φάση για τον ΙΚΑΡΟ για να φέρει το ματς στα ίσια. Ο Γεωργίου βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε μόλις άουτ

72′ Αποβολή για το Κερατσίνι. Ο Παπαδόπουλος αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται

86′ Σουτ του Κουρκούτη η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο αμυντικό και καταλήγει κόρνερ

90+1 Ωραία ενέργεια του Γεωργίου ο οποίος επιχείρησε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε άουτ

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κώστας Αρζένης): Αθανασόπουλος, Φέκος (75′ Στούπης), Βουρλούμης, Κορρές, Λάλα, Ταράτσας, Κυριακίδης (89′ Τρίμπος), Φουντουκίδης, Μακρής, Γεωργίου, Ομεράι (57′ Πέκοφ).

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Σπύρος Αθανασόπουλος) Μπαλαφούτης, Φούντας (77′ Κουρκούτης), Κούντου, Μαριόλης, Βαττής, Παπαδόπουλος, Μάλλης (82′ Αγγελάκης), Γκιάτης, Σαντριάς (52′ λ.τρ. Λαμπρινάτος), Τουρνάς, Σκορδίλης.