Φουντουκίδης: Πλέον είναι απειρία και ανικανότητα

Δείτε τι δήλωσε αμέσως μετά τον αγώνα με την Α.Ε. Ηρακλείου ο άσος του Ίκαρου Καλλιθέας, Μάρκος Φουντουκίδης.

Σήμερα πιστεύω ότι κάναμε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι. Μπήκαμε πολύ καλά στο ματς, στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά νομίζω ότι ήμασταν κυριάρχοι στον αγωνιστικό χώρο. Δεχτήκαμε για ακόμη μια φορά ένα γκολ από το πουθενά, από ένα λάθος απειρίας και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ πράγμα που άλλαξε τη ψυχολογία μας. Χάσαμε τα πατήματα μας και πήγαμε να δεχτούμε και ένα δεύτερο τέρμα. Στο ημίχρονο πήραμε τις ανάσες μας, έγιναν και κάποιες αλλαγές από τον προπονητή και θεωρώ ότι είχαμε ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο. Υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο , ένα μονότερμα όπως λέμε. Τελικά για εμένα δεν είναι ατυχία, είναι απειρία και ανικανότητα τώρα πια. Δεν μπορέσαμε να στείλουμε τη μπάλα στα δίχτυα, να κάνουμε το 1-1 και να γυρίσουμε το παιχνίδι να πάρουμε βαθμό που θα ήταν υπερπολύτιμος και θα άλλαζε τα δεδομένα μετά και το διπλό του Αιγάλεω’. Ερωτηθείς που οφείλεται το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιήθηκε στη βασική ενδεκάδα της ομάδας στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ο χαρισματικός μέσος τόνισε: Κοίταξε να δεις αυτό είναι θέμα καθαρά του προπονητή. Έχω παίξει σε όλα τα παιχνίδια, ήμουν βασικό στέλεχος, πήραμε το πρωτάθλημα. Θεωρώ ότι είδε κάτι άλλο. Τι να σου πω, αυτά κρίνονται από τα αποτελέσματα, εντάξει δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω έχω παίξει χρονια μπάλα και σέβομαι πάντα τις αποφάσεις του προπονητή μου’.