Αστέρας από άλλο πλανήτη…

Μετά από δυο ανεπιτυχή αποτελέσματα, ο Αστέρας Βάρης επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 του ΑΟΤ Αλίμου. Οι γηπεδούχοι αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο έφτασαν στην νίκη πετυχαίνοντας δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι παρέμειναν ουραγοί στην κατάταξη. Στο 12′ ο Κουριουκίδης και στο 17′ ο Νικολέτος έγραψαν το σκορ ημιχρόνου με τον Πασαλίδη στο 50′ με πέναλτι και τον Παπασάββα στο 70′ να διαμορφώνουν τελικό σκορ.

Διαιτητές: Τουρλομούσης, Αδαμόπουλος-Καρβούνης (Μεσσηνίας)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Βαγγέλης Γούτης): Μαρινάκης, Μητσόπουλος, Καραμπάς, Χόρτσας, Βασιλείου, Αγκόλη, Ανδριανόπουλος (46′ Πασαλίδης), Παπασάβας, Κουιρουκίδης, Χατζησάββας (60′ Καναβέτας), Νικολέτος (75′ Σκουρλής)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ (Δημήτρης Καλύκας): Μακρίδης, Κόπελας, Γιωργάκης, Αφράτης, Σαμιώτης, Κατσαδούρος (46′ Πέττας), Παυλίδης, Καραγιάννης (46′ Νικολάου), Καζαντζής, Σάμιος, Χρήστου (62′ Πετούσης).