Καλοπήτας: Δίκαιο το αποτέλεσμα

Γνώριζε εξ αρχής ότι θα καλούνταν να δώσει ένα από τα δυσκολοτερα ματς της σεζόν με δεδομένο ότι αφενός η Κηφισιά… καιγόταν για τους βαθμούς και αφετέρου αποτελεί μια αξιόλογη ομάδα. Παρ’ όλα αυτά, η Τριγλια Ραφήνας σε ακόμη ένα παιχνίδι απέδειξε τους λόγους που έχει κερδίσει το αγωνιστικό κοινό του φίλαθλοι κοινού αφού έμεινε όρθια στο ‘Ζηρίνειο’. Το τελικό 1-1 άφησε ικανοποιημένους άπαντες στο στρατόπεδο του συλλόγου, με τον τεχνικό της ομάδας, Ηλίας Καλοπήτα, να διατηρεί χαμηλά τους τόνους τονίζοντας ότι οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονα. Αναλυτικά η τοποθέτηση του:

Ηταν παιχνίδι που δεν μπήκαμε καθόλου καλά στο α’ ημίχρονο. Θεωρώ ότι τα πρώτα 45′ ανήκουν στον αντίπαλο. Έδειξε περισσότερη θέληση και αποφασιστικότητα στις μονομαχίες και δημιούργησε και καποιες ευκαιρίες. Μείναμε πίσω στο σκορ στο α’ μέρος, αλλά το β’ ημίχρονο μας ανήκει αφού βγάλαμε αντίδραση. Εκτός από την ισοφάριση δημιουργήσαμε και δυο καλές φάσεις για να κερδίσουμε τον αγώνα όμως δεν τις αξιοποιήσαμε. Το αποτέλεσμα θεωρώ σε γενικές γραμμές ότι είναι δίκαιο’.