Ήττα Θρασύβουλου στη Φυλή από Παναχαϊκή (1-3)

Με 10 ποδοσφαιριστές οι γηπεδούχοι από το 67′ λόγω αποβολής του Καλαμιώτη με δεύτερη κίτρινη..

Την ήττα γνώρισε στην Φυλή για την 24η εμβόλιμη αγωνιστική η ομάδα του Θρασύβουλου απο την Παναχαική με 1-3.Οι γηπεδούχοι αγωνιζόντουσαν απο το 67′ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καλαμιώτη με 10 παίκτες.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5′: Η Παναχαίκή ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Κοιλιάρα από τον Κασμερίδη, ο Γκρανάς έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι

8′: Σουτ του Βλάχου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πουρή

9′: Κάθετη μπαλιά του Ουρτάδο ο Ντίνας τσίμπησε την μπάλα, όμως ο Κασμερίδης μπλόκαρε την μπάλα προ του παίκτη της Παναχαϊκής

14′: Ουρτάδο και Μαπούκου έπαιξαν το 1-2, στη συνέχεια παρεμβλήθηκε στη φάση ο Σκόνδρας που παρ’ ολίγο να πετύχει το αυτογκόλ

18′: Ενέργεια του Ντα Σίλβα επενέβη ο Πουρής, η μπάλα στα πόδια του Νταγκόλ, ωστόσο, απέτυχε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους

23: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεγκόνια η μπάλα λίγο πιο πάνω από τα δοκάρια του Πουρή

29′: Σουτ του Ντα Σίλβα ενώ ήταν μόνος ο Βλάχος, επέλεξε να το κάνει μόνος του, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε στον Θεοδωρέλη και πέρασε κόρνερ

37′: Σουτ του Ντίνα η μπάλα στην αγκαλιά του Κασμερίδη

38′: ΓΚΟΟΟΟΛ: Κάθετη μπαλιά του Ντίνα στον Ουρτάδο, ο παίκτης της Παναχαϊκής μπήκε στην περιοχή και με σουτ έκανε το 0-1…

39′: Σουτ του Ντα Σίλβα κόντρες η μπάλα στον Παγώνη που έκανε το σουτ η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Πουρή

43′: Σουτ του Ντα Σίλβα παρ’ ολίγον να ξεγελάσει τον Πουρή που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

55′ : ΓΚΟΛ: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεγκόνια, ο Θρασύβουλος ισοφαρίζει σε 1-1…

57′: Σουτ του Ουρτάδο με το δεξί έξω από την περιοχή υποχρεώθηκε σε εκπληκτική απόκρουση ο Κασμερίδης

67′: ΑΠΟΒΟΛΗ: Ο Καλαμιώτης αντίκρισε την 2η κίτρινη κάρτα σε ανατροπή του Ντίνα έξω από την περιοχή

68′: ΓΚΟΟΟΟΛ: Ο Ντίνας με το δεξί εκτελεί απευθείας το φάουλ έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της ετσίας του Θρασύβουλου κάνοντας το 1-2..

69′: Κεφαλιά του Σύρου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι…

77′ Σουτ του Ουαταρά έδιωξε σε κόρνερ σωτήρια ο Κασμερίδης

78′: Σωτήρια απόκρουση του Πουρή απεναντι στον Νταγκολ -από σέντρα του Ζουμπουλάκη- παίρνοντας του την… μπουκιά από το στόμα

84′: ΓΚΟΟΟΟΛ: Σέντρα του Κοιλιάρα κεφαλιά του Φουρτάδο από κοντά 1-3…

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γκράνας (Ξάνθης)

ΒΟΗΘΟΙ: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Χαρίτσης (Θράκης)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 25′ – 67′ Καλαμιώτης, 86′ Κασμερίδης / 45′ Φατιόν, 50 Ιωάννου, 74′ Τσεμπερίδης, 76′ Κοιλιάρας

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 67′ Καλαμιώτης

Οι συνθέσεις:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: (Λύσσανδρος Γεωργαμλής) Κασμερίδης, Σύρος, Καλαμιώτης, Βλάχος (70′ Ζουμπουλάκης), Παγώνης, Σκόνδρας, Ντακόλ, Ντανλαντί (46′ Ροκάστλ), Μπεγκόνια, Ντα Σίλβα, Σταμπολζίεφ (61′ Καρλόπουλος).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: (Γιάννης Παπακώστας): Πουρής, Σπίνουλας, Ιωάννου, Τσεμπερίδης, Ντίνας, Φουρτάδο, Μαπούκου (71′ Ουαταρά), Θεοδωρέλης (46′ Φούφουλας), Ουρτάδο (82′ Βλασόπουλος), Φατιόν, Κοιλιάρας.