Πεντάρα στο ρελαντί ο Άτταλος στον Ασπρόπυργο (φωτο)

Νίκησε 5-2 την μαχητική ομάδα του Κυριάκου Μίχα

Σε ρυθμό ρελαντί και χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση ο Άτταλος Νέας Περάμου νίκησε μέσα στον Ασπρόπυργο με σκορ 5-2.

Ο Ασπρόπυργος που έπαιζε από το 25΄με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κωνσταντινίδη που αποκάλεσε «καραγκιόζη» τον διαιτητή, κατάφερε αν και  έχανε  2-0 μέχρι εκείνο το λεπτό να ισοφαρίσει σε 2-2 αλλά δεν άντεξε για κάτι καλύτερο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και είχαν στο 11΄ένα καλό σουτ με τον Τζαφέρη για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι στο 13 με τον Μαργώνη.

Στο 15΄ο Πέγκος με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Άτταλο.

Στο 24΄με απευθείας φάουλ ο Στρατάκης έκανε το 0-2.

Στο 29΄με προβολή ο Μουζάκας μείωσε σε 2-1.

Στο 68΄με πέναλτι ο Πλαβούκος ισοφάρισε σε 2-2.

Η χαρά της ισοφάρισης κράτησε μόνο ένα λεπτό καθώς ο Κουσίδης με εντυπωσιακή ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έκανε το 2-3.

Στο 75΄ο Δουληγέρης από κοντά έγραψε το 2-4 και στο 86΄ο Κουσίδης και πάλι με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Καλός ο διαιτητής Δημητρόπουλος και οι βοηθοί Οικονόμου και Κασσαβέτης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Τσίγκος, Κωνσταντινίδης, Τεπετίδης, Μαυρίδης, Πολυτάρχου, Πλαβούκος, Δορλής, Μουζάκας, Ταραλίδης, Μαργώνης (63΄Τάτσης), Κατσαδούρης( 57΄ Ζωγράφος).

ΑΤΤΑΛΟΣ: Παπακωνσταντίνου, Τζαφέρης, Πέγκος (85΄Μπαμπάνης), Στεφανής (46΄ Γκουτσούλας), Καλαϊτζίδης, Μαζιώτης, Δουληγέρης, Καραμπλάκας, Μονέ, Στρατάκης (65΄Τζελάϊ), Κουσίδης.

Ρεπορτάζ: Χρήστος Ντάρδας