Ανακοίνωση διαμαρτυρίας από την Θύελλα Κορυδαλλού

Ανακοίνωση διαμαρτυρία εξέδωσε η Θύελλα Κορυδαλλού σχετικά με τον σημερινό αγώνα του συλλόγου με αντίπαλο την Ελλάδα Ποντίων. Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:

Η ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΡΥΔ. εκφράζει την απογοήτευση της για τον τρόπο που αντιμετωπίστηκε απο την ΕΠΣΠ κατά την έναρξη του νέου πρωταθλήματος στον εκτός έδρας αγώνα της, στο γήπεδο Οριζομύλων, με αντίπαλο το φίλο σωματείο της ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ. Κατά την έλευση της ομάδας 1 :30 ώρα πρίν την έναρξη του αγώνα που ήταν προγραμματισμένος να αρχίση στίς 16:00 μας απαγορεύτηκε η είσοδος απο τον παρατηρητή της ΕΠΣΑ στον προαύλιο χώρο των αποδυτηρίων του αγώνα ΚΡΟΝΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ με την αιτιολογία ότι δεν μπορεί να μπεί κανείς στο χώρο που βρίσκονται τα αποδυτήρια των διαιτητών. Ελα όμως που γιά να πάς στα αποδυτήρια των ομάδων πρέπει να διασχίσεις το χώρο μπροστά απο τα αποδυτήρια των διαιτητών? Με την παρέμβαση των ανθρώπων της ΕΛΛΑΔΑΣ πείσθηκε ότι πρόκειται για ποδοσφαιρική ομάδα και όχι για ταραξίες και αφού περάσαμε το πρώτο σκόπελο και μπαίνοντας στα αποδυτήρια αντικρύσαμε άλλους ένοικους ( ΚΡΟΝΟΣ ) οι οποίοι θα άδειαζαν τα αποδυτήρια 15:40 δηλ. 20΄λεπτά πρίν την έναρξη του αγώνα. Πάλι παρέμβαση οι άνθρωποι της ΕΛΛΑΔΑΣ που κατάφεραν να συστεγάσουν δύο ποδοσφαιρικές ομάδες σε ένα χώρο.Το έλα να δής. Ανακοίνωση της 18άδας απο το κ. ΛΙΘΟΠΟΥΛΟ, κατσάδιασμα γιά τη παρουσία των παικτών του στο α΄ ημίχρονο ο προπονητής του ΚΡΟΝΟΥ. Κάτι όμως δέν ταίριαζε χρονικά. Μετά απο επικοινωνία με τον κ. ΧΟΛΕΒΑ μάθαμε όλοι ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΛΑΔΑ αλλά και οι διαιτητές ότι άλλαξε η ώρα έναρξης του αγώνα και θα γινόταν στίς 16:30΄. Κάτω απο ένα καυτό ήλιο με τους παίκτες και τους παράγοντες της ΘΥΕΛΛΑΣ να προσπαθούν να καταλάβουν τι έχει συμβεί. Το όλο περιστατικό καταγράφηκε και στο φύλλο αγώνα απο το διαιτητή κ. Φιλακούρη. Κύριοι λίγη σοβαρότητα. Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους υπευθύνους της ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ για την μεγάλη βοήθεια στην επίλυση των προβλημάτων