Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Άνοιξη – Θησέας Νέας Μάκρης 1-1: Μοιρασιά στο φινάλε

Με τα δύο γκολ της αναμέτρησης να επιτυγχάνονται στο τέλος, ΑΟ Άνοιξης και Θησέας Ν. Μάκρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι, στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Στο πρώτο μέρος οι Μακριναίοι είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά και τον πρώτο λόγο στη δημιουργία ευκαιριών. Μόλις στο πρώτο λεπτό, το πλασέ του Βασιλάρα πέρασε εκατοστά άουτ, ενώ στο 42′ οι φιλοξενούμενοι “άγγιξαν” ξανά το γκολ έπειτα από προσπάθεια του Τσέλιου Κ. να περάσει τον τερματοφύλακα σε φάση τετ α τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, τον έλεγχο πήραν οι γηπεδούχοι. Μεγαλύτερη ευκαρία του τριφυλλιού, το σουτ εντός περιοχής του Νησωτάκη, το οποίο αποσόβησε τελευταία στιγμή ο Βοτσίδης. Παρά την πίεση που ασκούσαν οι Ανοιξιώτες, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 85′, με τον Ραπτογιάννη να κάνει το 0-1, έπειτα από προσωπική προσπάθεια. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στην “εκπνοή” (89′), με τον Ταμπουράκη να σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Καλή η διαιτησία του Αρφάνη.

ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ: Λαμπρόπουλος, Μαυρίδης (Κοτσοβός 38′), Κουλόλι, Πανάγου (Ζιβάνοβιτς 46′), Πέτας, Τρακάκης, Τζάθας, Συρανίδης (Γασπαράκης 38΄), Νησωτάκης (Ταμπουράκης 80′), Κατσέρης, Αμανατίδης

ΘΗΣΕΑΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ: Βοτσίδης, Μηναδάκης, Βειζάι, Βούσουλας, Παπασωτηρίου (Κάκαρης 85′), Τρίμης, Τσέλιος Κ., Βασιλάρας, Ζιάγκος, Νικηφοράκης, Τηγανιτάκης (Ραπτογιάννης 65′)