AO Καραβάς- Οδηγήτρια 3-1

Εμφάνιση μεγάλης ομάδας χθες από τον ΑΟ Καραβά, που κατάφερε, αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 33’ λόγω αποβολής του Μπιλίμπασι(2η κίτρινη), να επιβληθεί της ισχυρής Οδηγήτριας με 3-1 στο κατάμεστο από κόσμο γήπεδο του Ρέντη και να διατηρήσει το απόλυτο σε αυτές τις τέσσερις αγωνιστικές.

Τα σκληρά μαρκαρίσματα και η δύναμη ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά του ντέρμπι, με αποτέλεσμα μόλις στο 33’ ο Καραβάς να μείνει με δέκα λόγω αποβολής του Μπιλίμπασι με δεύτερη κίτρινη. Ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου να ανοίξουν το σκορ με έναν πρώην παίκτη της Οδηγήτριας, τον Χρήστο Γιαννή να νικάει τον Στεργίου ύστερα  από ασύλληπτο χτύπημα φάουλ από πολύ πλάγια.

Στην επανάληψη το μαεστρικό στήσιμο του επίσης τέως τεχνικού των φιλοξενούμενων, Τέλη Μελά, εμπόδισε την ανάπτυξη της Οδηγήτριας, με αποτέλεσμα οι φαρμακερές αντεπιθέσεις των γηπεδούχων να αποφέρουν ακόμα δύο γκολ με τους Ντούνια(63’) και Ράμα(69’). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με φάουλ του Χατζάκη στο 72’, ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε μεγάλη ευκαρία στο 86’ .

Πολύ καλός ο διαιτητής Κουβέλης, διαχειρίστηκε με τον καλύτερο τρόπο ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι.

• Πριν την έναρξη του αγώνα η διοίκηση της Οδηγήτριας τίμησε τον προπονητή του ΑΟ Καραβά Τέλη Μελά, για την πολυετή προσφορά του στην ομάδα όλα τα προηγούμενα χρόνια, με αποκορύφωμα το πρωτάθλημα του 2014.

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ: Μώτος, Γκούτσιος, Τερόλης(65’ λ.τρ. Ρηγούτσος, 84’ λ.τρ. Τάνκας), Μελάς, Αναγνωστόπουλος, Γιαννής, Ντούνιας, Μπιλίμπασι, Σταφσουλάι(65’ Κασάρα), Ράμα, Αϊβαλιώτης.

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: Στεργίου, Ξηρογιάννης, Κίτσος, Πλάκας Α., Χατζηπαππάς(66’ Χονδρουδάκης), Καλουδιώτης, Κολιούσης, Χατζάκης, Κοττάκης, Αυγέρης(13’ λ.τρ. Δημόπουλος), Κωνσταντακόπουλος(25’ λ.τρ. Τσιρκινίδης).