Back to back κυπελλούχος η Υπηρεσία Ασφαλείας της Βουλης των Ελλήνων!!!

Σε έναν αμφίρροπο αγώνα που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φίλων του αστυνομικού αθλητισμού που τον παρακολούθησαν, η Υαβε επικράτησε της Υποδιεύθυνσης Τροχαίας Αθηνών με σκορ 2-1.

Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Κερατσινίου «Παναγιωτης Σαλπεας» εχθές Τρίτη 9 Απριλίου. Στο αγωνιστικό μέρος η Τροχαία ευτύχησε να προηγηθεί στο 20’ του 1ου ημίχρονο με την Υαβε να ισοφαρίζει 10’ λεπτά αργότερα με πέναλτι που εκτέλεσε και μετέτρεψε σε γκολ ο Γιώργος Καρακάσης.

Το ημίχρονο βρήκε ισόπαλες τις δυο ομάδες και στο 2ο μέρος η Υαβε έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής με απ’ευθειας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα του Γιώργου Βουλτσιδη. Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα η Υαβε πήρε προβάδισμα στο σκορ με πολύ ωραίο γκολ του Μπαμπη Παπανδρέου μετά από ασίστ του Γιώργου Καρακάση.

Το σκορ παρέμεινε το ίδιο μέχρι το τέλος του αγώνα με τους παίχτες της Υαβε μαζί με τον προπονητή της ομάδας Γιώργο Δημητροπουλο καθώς και τον Γενικό Αρχηγό της Θοδωρή Γκαρδιακό να γίνονται ένα κουβάρι και να ξεσπούν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς μετά την κατάκτηση του 5ου κυπέλλου στην ιστορία της ομάδας, προσδοκώντας και στην κατάκτηση ενός ακόμη Πρωταθλήματος στον τελικό που θα διεξαχθεί σε δυο βδομάδες την Τρίτη 23/04/2024 στο γήπεδο του Φωστήρα!