Buzzer-beater από τον Κλωνάρη και έμφραγμα ο Θρίαμβος

Σοκ στον Υμηττό το πρωί της Κυριακής για τον Θρίαμβο Αθηνών που δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις από την καταπληκτική οβίδα του Πάρη Κλωνάρη. Παρ’όλα αυτά το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο, αφού το θέαμα ήταν μέτριο ενώ η Αγία Ελεούσα διαμαρτύρεται σωστά για πέναλτι πριν το 1-0. Έτσι, οι ‘κυανοπράσινοι’ έμειναν έντεκα βαθμούς μακριά από το πρωτοπόρο Αιγάλεω έχοντας συγκεντρώσει 27 βαθμούς. Αντίθετα, ανάσα για το συγκρότημα του Κώστα Μιχάλη που αριθμεί 16 πόντους στην 12η θέση και δείχνει παιχνίδι με παιχνίδι να βελτιώνεται.

Όπως αναφέρθηκε και νωρίτερα, στο 81′ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν σωστά πέναλτι σε ανατροπή του Λαναρά από τον Μπακόλα αλλά ο διαιτητής Τσουκαλάς ήταν ανένδοτος και έδειξε την συνέχεια. Δύο λεπτά αργότερα κατελόγισε σωστά πέναλτι υπέρ του συλλόγου από την Δάφνη για ανατροπή του Λύγκου από τον Πλακά και ο αρχηγός του Θριάμβου άνοιξε το σκορ δίνοντας την νίκη στην ομάδα του. Στο 90′ ο Τσολάκογλου είδε δεύτερη κίτρινη και πήγε στα αποδυτήρια για αντικανονικό μαρκάρισμα και έκανε πιο εύκολη την κατάσταση. Όμως, στο ποδόσφαιρο και σε οποιοδήποτε άθλημα δεν τελειώνει τίποτα πριν λήξει ο χρόνος, με τον Κλωνάρη να σοκάρει το γήπεδο στο 90+3′ χάρις την οβίδα του που εκτέλεσε τον Μπακόλα για το τελικό 1-1.

Διαιτητές: Τσουκαλάς Χ., Νικολαδός Σ., Ντάλας Π.

Θρίαμβος (Γιάννης Κουσάνας): Μπακόλας, Βασίλης (56′ Μαντακίδης), Λιόσης, Σκόνδρας, Ευαγγελόπουλος, Δημογιάννης, Αρώνης, Χαζίσας (61′ Ζαχαρόπουλος), Λύγκος, Σπανός, Φατσέας (75′ Τσοχαντάρης).

ΑΠΕ (Κώστας Μιχάλης): Ζούκας, Ζαχαριουδάκης (46′ Καρτσωνάκης), Καζάλας, Βατίστας, Μιχελής, Τσολάκογλου, Κακαβάς, Κλωνάρης, Ρούσσος (27′ λ.τρ. Μωυσιάδης, 64′ Πλάκας), Πολυκρέτης, Λαναράς.