6ος Όμιλος

Διπλό… παραμονής στη Βάρη ο ΑΟ Πυλίου, 2-1 τον Κυανό Αστέρα!

Δύο αγωνιστικές πριν από τη λήξη του πρωταθλήματος οι Κώες σχεδόν εξασφαλίζουν την παραμονή τους στην κατηγορία, επικρατώντας με 2-1 στο Γήπεδο Βάρης κόντρα στον τοπικό Κυανό Αστέρα.

Η ομάδα του Δ. Χρυσόπουλου απέσπασε θετικό αποτέλεσμα στο Γήπεδο της Βάρης για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, παίρνοντας “κεφάλι” στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο 35′ όταν ο Δρόσος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Πλατέλλα, με τον Εμπουμπά στην εκπνοή του πρώτου μέρους να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο, δημιουργώντας αρκετές προϋποθέσεις για γκολ. Οι κυανόλευκοι πίεσαν τον αντίπαλο μέχρι το τέλος, καταφέρνοντας να μειώσουν στις καθυστερήσεις, με τον Γκέκα να διαμορφώνει το τελικό 1-2. (94′)

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Ντιαγκνέ, Μανδύλης, Σπίντζος (Χάιδος 46′), Μαραγκουδάκης, Μάγγος, Νιούμαν(17′ Γκέκας), Κατσικογιάννης (Μανωλιάς 46′), Καλλιμάνης, Γκούμας, Νάκας (Παστρικός 65′)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ: Τοπουζλής, Πλατέλλας, Μπριλάκης, Γεωργιάδης, Μεντής, Βεζιρτζόγλου, Δρόσος, Γεωργιάδης, Κωνσταντινίδης, Χατζηβασίλης, Εμπουμπά