Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Eίχε Γκίκα..ο Αχαρναϊκός 5-0 τον Διόνυσο…

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκίκα ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ ο Αχαρναικός είχε εύκολο έργο απέναντι στον Διόνυσο, τον οποίο διέσυρε με το ευρύ 5-0. Οι ποδοσφαιριστές του Φώτη Θανέλλα ξεκίνησα με το καλύτερο δυνατό τρόπο την αναμέτρηση καθώς με τη συμπλήρωση μισής ώρας ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ χάρις σε τέρμα που σημείωσε ο Γκίκας. Πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενη έφτασαν μια ανάσα από την ισοφάριση, όμως η προσπάθεια του Καρτζίκο κατέληξε στο δοκάρι. Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι «πράσινοι» έκαναν δυο τα τέρματα τους. Αυτή τη φορά δράστης ήταν ο Γκίκας. Ο μονόλογος των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε και στο β΄ μέρος, όταν στο 60′ ο Μάκρας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 65′ και 70′ ο Γκίκας, πραγματοποιώντας χατ-τρικ. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καπόγλης με βοηθούς τους Λάμπρου και Περδίκη.

ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Λιάσκας, Γεροντάκης, Χίνι, Καρατζίκος, Μαρόγιας Π., Κουτσογιάννης, Ντοκόλης (60′ Δρακούλης), Μάλλιος (86′ Μαγγίνας), Παξιμάδης, Μαρόγιας Τ. (80′ Καλαθάκης), Παλιούρας

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παναγόπουλος, Καλαμιώτης (70′ Φοτουλάκης), Μανάλης, Μαγγίνας (50′ Μάκρας), Μωυσιάδης, Αθανασόπουλος, Κοκόλης (60′ Μερμύγκης), Δήμας, Γκίκας, Δημάκης, Καλέρης.