6ος Όμιλος

Επιστροφή στις νίκες ο Κ. Αστέρας Βάρης, 3-1 την Θύελλα Ραφήνας

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε σήμερα η ομάδα του Μ. Κάτσικα, επικρατώντας με 3-1 της Θύελλας Ραφήνας, σε ένα παιχνίδι νευρικό και χωρίς χαρακτρηιστικές φάσεις

Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι “πάταγαν” καλύτερα, με αποτέλεσμα να πάρουν πρώτοι προβάδισμα στο σκορ. Στο 31′, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Δρόσης με αυτογκόλ θα κάνει το 1-0 για τους μπλε. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Καραλής θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, ευστοχώντας από τη λευκή βούλα.

Στην επανάληψη, η Θύελλα μπήκε αποφασισμένη να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι, ασκώντας έντονη πίεση στον αντίπαλο, φτάνοντας έτσι στο γκολ. Στο 55′ ο Γούλας θα μειώσει σε 2-1 πλασάροντας εντός περιοχής. Στη συνέχεια, η απόδοση των “λιγνιτωρύχων’ κάμφθηκε, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται πετυχαίνοντας το τρίτο γκολ. Στο 70′ ο Καλλιμάνης θα διαμορφώσει το τελικό 3-1 πλασάροντας έπειτα από αντεπίθεση. Οι Ραφηνιώτες λίγο αργότερα είχαν την ευκαρία να ξαναμειώσουν, με τον Δρόση να αστοχεί σε τετ α τετ.

ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Χάιδος (Λαθούρης 65′), Νάκας (Παστρικός 89′), Οικονομόπουλος, Νικολακόπουλος, Μάγγος, Καραλής (Παναγόπουλος 89′), Κατσικογιάννης, Καλλιγιάνης (Μαραγκουδάκης 80′), Γκούμας, Καναβέτας

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κουμής, Μαργέτης (Νταλάκας 46′), Φύτρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Τόσκας, Γούλας, Μαρτίνος, Ζέκιο (Παπαδόπουλος 60′), Σουλτανίδης (Δημητρίου 60′), Δρόσης (Αράπης 80′)