Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

«Φορτσάτη» στην έναρξη των πλέι οφ η Τριγλία, 4-0 τον Θησέα Ν. Μάκρης!

Την πρώτη της νίκη στη διαδικασία των πλεί οφ σημείωσε σήμερα η Τριγλία Ραφήνας, η οποία επικρατώντας με 4-0 του γειτονικού Θησέα, συνεχίζει ακάθεκτη στον βαθμολογικό πίνακα της διοργάνωσης, θέτοντας τις βάσεις για άνοδο σε εθνική κατηγορία.

Παρά τις αντιξοότητες της αναμέτρησης λόγω του δυσμενούς καιρού, η ομάδα του Γ. Παπακωστούλη επέδειξε την ισχύ της από τα πρώτα λεπτά, παίρνοντας προβάδισμα 2 γκολ. Στο 13′ ο Βίλα σκόραρε από τη λευκή βούλα έπειτα από ανατροπή του Σένε, ενώ 3 λεπτά αργότερα ο Κ. Τσούκας διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, με σουτ που βρήκε σε αντίπαλο αμυντικό. Στη συνέχεια οι πράσινοι σημείωσαν σημαντικές ευκαιρίες, τις οποίες όμως δεν μετουσίωσαν και σε γκολ.

Το τρίτο τέρμα ήρθε με την έναρξη του δεύτερου μέρους, με τον Παπάζογλου να σκοράρει έπειτα από προσωπική ενέργεια στο 49′. Η χαριστική βολή για τους φιλοξενούμενους θα έρθει στο 81′, με τον Κ. Τσούκα να ξανασκοράρει, έπειτα από ολιγωρία της άμυνας του Θησέα. Αξίζει να σημειωθεί πως οι κιτρινόμαυροι έχασαν και πέναλτι, με τον Νταή να εκτελεί και τον Κωστόπουλο να πέφτει στη σωστή γωνία (63′)

Διαιτήτευσαν οι: Ρεντίφης, Γουρνιάς, Πυκνής

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Σύρακας, Χατζόπουλος, Παπαδιονυσίου (52΄ Δελαπόρτας), Μεϊμάρογλου, (83΄ Καρτάλης), Κ. Τσούκας, Γερώνυμος, Παπάζογλου, Νταής, Σένε, Βίλα (83΄ Πετράκης), Ζαφειρόπουλος (58΄Καστράτι)

ΘΗΣΕΑΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ: Κωστόιπουλος, Ανδριάς (83΄ Μόκας), Βεϊζάι, Βούσουλας, Καχόπουλος (83΄ Ντελλάνι), Αζάλ, Τσέλιος, Παυλάκης, Ζάγκος (75΄ Τηγανιτάκης), Νικηφοράκης, Μαστρογιαννούδης (65΄ Μηναδάκης).