Επεισοδιακό διπλό η Ολυμπιάδα στο Λαύριο με πέντε αποβολές!

Νίκησε 1-3

Τεράστια νίκη σημείωσε η Ολυμπιάδα στο Λαύριο με 3-1 επί του τοπικού Ολυμπιακού, σε ένα δυνατό, επεισοδιακό παιχνίδι με 5 αποβολές και το οποίο λίγο έλειψε να μην τελειώσει ποτέ.

Η Ολυμπιάδα στην πρώτη φάση του αγώνα στο 1΄ κέρδισε πέναλτι όταν ο Βαφειάδης απέκρουσε την μπάλα με το χέρι( σε προσπάθεια του Αντωνίου), και μάλιστα αποβλήθηκε ο Βαφειάδης.

Το πέναλτι εκτέλεσε ο Αντωνίου κάνοντας το 0-1, τρία λεπτά αργότερα ο Μαυρουδής με προσωπική ενέργεια και πλασέ έκανε το 0-2, ενώ η Ολυμπιάδα στο 35΄έμεινε με 10 παίχτες λόγω της αποβολής του Πέρρου ( πήρε 2 κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό_

Αμέσως μετά ο οι γηπεδούχοι έμεινα με 9 παίχτες λόγω της αποβολής του Τσίκλου, ο οποίος σαν τελευταίος παίχτης ανέτρεψε τον Αντωνίου.

Νέα αποβολή για τους γηπεδούχους στο 52΄ για τον Μπεριάννη, που λάκτισε αντίπαλο, ενώ στο 60΄ο Γιαννουλάκης από κοντά σημείωσε το 0-3.

Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 64΄ με πέναλτι του Βελετάκου( ανατροπή του Γιάχαεφ Α.), για να φθάσουμε στο 88΄όταν ο διαιτητής Αλεξίου απέβαλε τον Σπυρόπουλο , με υπόδειξη του βοηθού Στρουμπούλη, για να έχουν επεισόδια, και διακοπή του αγώνα για 10 λεπτά.

Το διαιτητικό τρίο Αλεξίου , Σπανού, Στρουμπούλη( Ευβοίας),έφυγε για τα αποδυτήρια, όμως στην συνέχεια επέστρεψε ,και τελείωσε το παιχνίδι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Δημητρόπουλος, Βαφειάδης, Μπούρμπος, Τσίκλος, Μπεριάνης, Καραπιπέρης, Τσώλης(72΄Αρζουμανίδης), Γιάχαεφ Α., Βελής, Βελετάκος, Γιάχαεφ Β (35΄Σπυρόπουλος).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργίου, Παντελίδης, Καμμένος, Πουλής, Γιανούκαρης, Δακουτρός (46΄ Γκιάτης), Πέρρος, Λιόσης, Αντωνίου ( 46΄ Αχλαδιώτης), Γιανουλάκης(73΄ Γρηγοράκος), Μαυρουδής.