Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

«Μάγκικο» διπλό ο Θησέας, 3-2 τον Παλλαυρεωτικό!

Χωρίς να καταθέσει τα όπλα και παλεύοντας μέχρι το τέλος, η ομάδα του Γιάννη Τσέλιου επικράτησε σήμερα με 3-2 στο “Γιώργος Ραφιάς” έναντι του τοπικού Παλλαυρεωτικού, στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α’ ΕΠΣΑΝΑ. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν αισθητή την παρουσία τους στην αναμέτρηση από τα πρώτα κι όλας λεπτά, με τον Μαστρογιαννόυδη να σημειώνει το 0-1 με κεφαλιά στο 10′. Λίγο πριν το ημίωρο, τα τέρματα τους θα διπλασιαστούν, με τον Ζιάγκο στο 27′ να στέλνει και αυτός με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα. Οι Λαυριώτες δεν άργησαν να απαντήσουν και τρια λεπτά αργότερα μείωσαν σε 1-2 με τον Φιλίππου. Μετά την ανάπαυλα, οι γηπεδούχοι θα φέρουν το ματς στα ίσα, με τον Γκαβασιάδη να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 51′ κάνοντας το 2-2. Η ισοφάριση δεν πτόησε την ομάδα της Νέας Μάκρης και ο Κ.Τσέλιος κερδίζοντας πέναλτι στο 76′, θα σκοράρει έπειτα από καλή εκτέλεση, ανατρέποντας τα δεδομένα του παιχνιδιού, βοηθώντας τον Θησέα να “κλειδώσει” το πολυπόθητο τρίποντο. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες έπειτα από υπόδειξη δεύτερης κίτρινης στον Ζιάγκο (94′). Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως σήμερα ήταν το ντεμπούτο του προπονητή Βλάση Χατζηαναστασίου, κόντρα στην πρώην του ομάδα!

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Β. Χατζηαναστασίου)Κόρμπας, Κρανιδιώτης, Φετολάρι (30’ Γκόντζος), Πώχος, Τσίκλος, Πρέντι, Μωραΐτης, Μπάλας, Γκαβασιάδης, Παπαδόπουλος (80’ Γιαχάεβ), Φιλίππου (61’ Ντεμολάρι).
ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Γ. Τσέλιος): Βοτσίδης, Μηναδάκης, Βεϊζάι, Αζάλ, Παπασωτηρίου, Τσέλιος Μ., Τσέλιος Κ. (87’ Τηγανιτάκης), Μαστρογιαννούδης (92’ Καχόπουλος), Ζιάγκος, Νικηφοράκης, Ραπτογιάννης (80’ Ανδριάς).