6ος Όμιλος

Με ανατροπή ο Κ. Αστέρας Βάρης, 2-1 τον Αήττητο στα Σπάτα

Με παίκτη λιγότερο αλλά και κυνηγώντας το σκορ, η ομάδα της Βάρης είχε ιδανικό ξεκίνημα σήμερα στα Σπάτα, επικρατώντας με 2-1 του Αήττητου, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος του 6ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, με τον Λαθούρη να απειλεί από κοντά χωρίς αποτέλεσμα. Στη συνέχεια, ο Αήττητος πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Στυλιανόπουλο στο 25′, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παπανικολάου (1-0). Η απάντηση για τους “κυανόλευκους” ήρθε στην επανάληψη, με τον Καραλή να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 54′. Λίγα λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 59′ οι φιλοξενούμενοι θα μείνουν με 10 παίκτες, έπειτα από υπόδειξη δεύτερης κίτρινης κάρτας στον Νάκα. Η αποβολή αυτή ωστόσο, δεν στάθηκε εμπόδιο για τον Αστέρα, ο οποίος κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τον Οικονομόπουλο στο 70′, μετά από άστοχη έξοδο του Μπουρδένη. Στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης, τον πρώτο λόγο είχαν οι Σπαταναίοι, οι οποίοι με τον Τσονάκα στο 78′ και τον Ασλάνι στο 86′ “άγγιξαν” την ισοφάριση

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: ( Τσιώλης Ευάγγελος)
Μπουρδένης, Στυλιανόπουλος, Ασλάνι, Μιχαϊλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος(71′ Τσιονάκας), Κριστιάν(54′ Πράππας), Λαμπρίδης Δ.(61′ Γκρόσιος), Καλογεράς, Παπανικολάου, Πρέντι(71′ Αποστόλου).
ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ: ( Κάτσικας Μ.)
Μαρινάκης, Καναβέτας(46′ Χαϊλος), Νάκας, Οικονομόπουλος, Μαραγκουδάκης, Μάγγος, Καραλής, Νικολακόπουλος (65′ Κατσικογιάννης), Καλιμάνης(65′ Παστρικός), Γκούμας (89′ Νιούμαν), Λαθούρης (85′ Μπελαβράκης).
Διαιτήτευσαν οι: Αλιάγας, Μαραθωνίτης, Τσαγανού