6ος Όμιλος

Με γκολ από τα «αποδυτήρια» ο Αήττητος, 1-0 τον ΑΟ Πυλίου Κω

Την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα, και πρώτη για το νέο έτος, σημείωσε σήμερα η ομάδα των Σπάτων, επικρατώντας με 1-0 του ΑΟ Πυλίου από τα… “αποδυτήρια”, και πετυχαίνοντας ίσως το γρηγορότερο γκολ της χρονιάς!

Το σκορ άνοιξε μόλις στο δέκατο δευτερόλεπτο, με τον Κατσέρη να πλασάρει υποδειγματικά τον Μιαούδη, έπειτα από κερδισμένη κεφαλιά του Καλογερά. Στη συνέχεια, οι Κώες πίεσαν για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρνουν. Σημαντικότερη ευκαιρία τους στο ημίχρονο, η κεφαλιά του Μπριλάκη στο 37′ που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Στην επανάληψη, οι βυσσινί δεν “παρέδωσαν τα όπλα”, συνεχίζοντας να αναζητούν το γκολ. Χαρακτηριστικότερη στιγμή, η κεφαλιά του Εμπουμπέ στο 79′ έπειτα από σέντρα του Μεντή, η οποία πέρασε για λίγο άουτ. Κοντά στο γκολ έφτασε και ο Αήττητος στο 67′ με σουτ του σκόρερ Κατσέρη.

ΑΗΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Αυγερινός, Αγγέλης, Ασλάνι,Μιχαϊλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος, Χοτζάϊ, (26′ Δημητρίου, 65′ Ιωαννίδης), Λαμπρίδης Δ., Κατσέρης, Καλογεράς (65′ Πρέντι), Παπαγεωργίου.

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ: Μιαούδης, Δεληζάνος, Γεωργιάδης Ι. Γεωργ., Συντιχάκης (61′ Μαργαρίτης λ. τ.), Μπριλάκης, Πλατέλας (61` Μεντής), Γεωργιάδης Σ. Γεωργ.), Κωνσταντινίδης, Embuba 92′ Παχός), Fonseca (56` Χατζηφούντας), Δρόσος.