Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Με «μπροστάρη» Παπιδάκη η Σταμάτα, 7-0 τη Δόξα Άνοιξης!

Άστραψε και… βρόντηξε σήμερα ο ΑΟ Σταμάτας, επικρατώντας με 7-0 της νεανικής Δόξας Άνοιξης, πετυχαίνοντας την μεγαλύτερη νίκη της σε σκορ στο εφετινό πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε από νωρίς, με τον ηγετικό Παπιδάκη να πλασάρει εύστοχα στο 8′. Το δεύτερο τέρμα ήρθε στο 14′, με τον Χρυσανθόπουλο να πλασάρει στην επαναφορά, έπειτα από σουτ του Οσμενάι. Λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα, και συγκεκριμένα στο 41′, ο Οσμενάι θα “σφραγίσει” την νίκη για την ομάδα του, με τον Παπιδάκη δύο λεπτά αργότερα, να κάνει το 4-0 με εκπληκτικό σουτ-λόμπα.

Ο επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, εκεί όπου ο Παπιδάκης πέτυχε και τρίτο τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 65′. Το δείκτη του σκορ αύξησε με μακρινό σουτ ο Σιατραβάνης στο 72′, ενώ το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Νικολαράς στο 85′ πλασάροντας.

Διαιτήτευσαν οι: Βλάχος, Γκούβας, Αλεξόπουλος

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ: Μανουσάκης, Τορλαχίδης, Πατρινός, Τσουρούλας, Ταβάκης (Μπίντζος 59′), Σιατραβάνης, Ραυτακόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Οσμενάι (Ρουκάι 79′), Παπιδάκης (Μαλιγιάννης 75′), Μαντζιώρος (Νικολαράς 79′)

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ: Πολεμίτης, Πιζάνιας, Γεννούσης, Κοσκινιώτης, Μπερμπάντης, Αβαρκιώτης, Τσιμπόκης, Μαγκανάρης, Μακρής, Μανουσογεωργάκης, Τσεβάς