Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Με «σπασμένα φρένα» η Τριγλία, 6-1 τη Δόξα Άνοιξης

Ποδαρικό στο 2022 με τον καλύτερο τρόπο έκανε σήμερα η Τριγλία Ραφήνας, επικρατώντας της νεανικής Δόξας Άνοιξης με σκορ 6-1.

Η ομάδα του Γ. Παπακωστούλη, μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, κερδίζοντας πέναλτι μόλις στο πρώτο λεπτό μετά από ανατροπή του Σένε. Η εκτέλεση του Ζαφειρόπουλου ωστόσο δεν βρήκε δίχτυα, με τον Φωτεινόπουλο να αποκρούει υποδειγματικά. Το σκορ θα ανοίξει δέκα λεπτά αργότερα, με τον Κ. Τσούκα να κάνει το 1-0 με κεφαλιά. Στη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα στο 33′, ο Σένε διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων “κρεμώντας” τον τερματοφύλακα, με τον Ζαφειρόπουλο στο 45′ να κάνει το 3-0

Στην επανάληψη, οι πορτοκαλί κατάφεραν να μειώσουν με τον Τσεβά στο 51′. Οι κιτρινόμαυροι ωστόσο δεν επαναπαύτηκαν και διεύρυναν το προβάδισμα τους με τον Πετράκη στο 61′. Λίγο πριν την εκπνοή, ο Κ. Τσούκας θα ξανα βρει δίχτυα κάνοντας το 5-1 στο 85′, ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Δελαπόρτας στο 90′ με κεφαλιά

Διαιτήτευσαν οι: Φωστέρης, Παντελίδης, Βιτσεντζάτος

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: (Γ. Παπακωστούλης): Πάντος, Τζίτζης, Χατζόπουλος (57΄Πετράκης), Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Καστράτι (67΄ Καρκασίνας), Κ. Τσούκας, Νταής, Σένε, Βίλα (68΄ Δελαπόρτας), Ζαφειρόπουλος (57΄Παπάζογλου).

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ: Φωτεινόπουλος, Ρ. Πολεμίτης (46΄ Τσολακίδης), Παλμός, Κοκκινιλωτης (81΄ Λαμπράκης), Πιζάνιας, Αβαρκιώτης, Τσιμπόκης, Σωτηρόπουλος, Καπίτσης, Μαγκανάρης, Τσεβάς (81΄ Αποστολόπουλος).