Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μοιράστηκαν τον βαθμό Αχαρναϊκός και Γλυκά Νερά, 1-1 στο Μενίδι

Από έναν βαθμό απέσπασαν σήμερα Αχαρναικός και ΑΟ Γλυκών Νερών, σε ένα παιχνίδι όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι του αντιπάλου, ελέγχοντας τον ρυθμό και την κατοχή της μπάλας. Το σκορ άνοιξε ο Στραβομύτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 20′, βοηθώντας έτσι το “τριφύλλι” να διατηρήσει την υπεροχή του.

Στην επανάληψη, οι αλλαγές του Γ.Μαντούκα ενίσχυσαν την απόδοση των φιλοξενούμενων, οι οποίοι κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 60′, όταν ο Στίσι έστειλε τη μπάλα στο “γάμα” του Μυλωνά, έπειτα από σουτ του Βασιλόπουλου. Μετά το γκολ, οι Μενιδιώτες πήραν και πάλι τον “πρώτο λόγο” στη δημιουργία, πιέζοντας ασφυκτικά τους μπλε μέχρι το τελικό σφύριγμα. Χαρακτηριστικότερη στιγμή τους στο δεύτερο μέρος, το δοκάρι του Μάναλη στο 90′, έπειτα από κεφαλιά.

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ: Μυλωνάς, Αθανασόπουλος, Βασιλόπουλος, Μαγκίνας, Νίκας, Αμπάρα(75′ Μαβίδης), Νταγιάντας (Καρδάσης 70′), Μάναλης, Στραβομύτης, Μπαστάνης, Σπυρίδης

ΑΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ: Κύρκο, Χριστοδούλου, Θεοχάρης (46′ Βιταλιώτης), Μανουσάκης, Μουρούτης, Βάρδας, Βλάχος (75′ Μπολέτσης), Δρούγκας, Μάνδαλος, Βασιλόπουλος, Παξιμάδης, Στίσι