Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μόνη πρώτη η Μαρκό, 2-1 τη Μάχη Μαραθώνα

Την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ, διατήρησε η ομάδα του Μαρκόπουλου, επικρατώντας 2-1 έναντι της Μάχης Μαραθώνα. Το σκορ άνοιξε από νωρίς με τον Σαχσανίδη στο 13′ να πλασάρει στην αριστερή γωνία του Αραχωβίτη, έπειτα από ωραίο σκάψιμο της μπάλας από τον Ντούλια. Τρία λεπτά μετά την ασίστ του, Ο Ντούλιας θα βρει και εκείνος δίχτυα, στέλνοντας τη μπάλα δοκάρι και μέσα, μετά από εξαιρετική σέντρα του Ιατρού. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα, και συγκεκριμένα στο 19′, μειώνοντας σε 2-1 με σουτ-βολέ του Δαρσινού. Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι είχαν τον “πρώτο λόγο”, χάνοντας αρκετές σημαντικές ευκαιρίες, με μία εξ αυτών το δοκάρι του Σαχσανίδη. Οι Μαραθωνίτες παρ’ όλα αυτά στάθηκαν αξιοπρεπέστατα, εμποδίζοντας τον αντίπαλο να αυξήσει το σκορ. Αξίζει να αναφερθεί πως στο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βράβευσαν τους αθλητές Μάριο Καπότση και Παναγιώτη Τριανταφύλλου για τα μετάλλια τους στους Ολυμπιακούς και Παρολυμπιακούς αγώνες του Τόκυο αντίστοιχα.

ΜΑΡΚΟ: Καραστέργιος, Δημητρόπουλος, Ερέκι (Σιδέρης 73′), Λαμπρόπουλος, Ιατρού, Πικούλης, Βασιλειάδης (Κότσι 25′), Γκεμίσης, Σαχσανίδης, Ντούλιας (Χαλίλι 88′)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ: Αραχωβίτης, Παππάς, Ξυμητήρης (Μέμα 41′), Σπανός, Τσιούμας Δ., Τριανταφύλλου, Καρακοζίδης, Καζάκου (Τσιούμας Β. 87′), Δαρσινός, Γεραμάνης, Σιδέρης

Διαιτήτευσαν οι: Ζήσιος, Μακρής, Ραπτόπουλος