6ος Όμιλος

Νίκη «ανάσα» για τη Θύελλα Ραφήνας, 1-0 τον ΑΟ Πυλίου Κω

Μια νίκη που αναζητούσε από την αρχή του πρωταθλήματος, πέτυχε σήμερα η Θύελλα Ραφήνας, έναντι του ΑΟ Πυλίου Κω με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του 6ου Ομίλου Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Ν. Μεσολόγγη εξασφάλισε το πρώτο της τρίποντο στο εφετινό πρωτάθλημα, σε ένα παιχνίδι όπου έκαναν αίσθηση τα λάθη της διαιτησίας. Οι ”λιγνιτωρύχοι” προηγήθηκαν με σουτ του Μαντζώρου στο 20′, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην περιοχή. Στη συνέχεια του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι πλησίασαν και σε δεύτερο γκολ, με τον Γούλα να αστοχεί σε σουτ από πολύ κοντινή απόσταση.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άσκησαν μεγαλύτερη πίεση στον αντίπαλο, δημιουργώντας σημαντικές ευκαιρίες και ελέγχοντας τον ρυθμό. Εμπόδιο ωστόσο στις προσπάθειες τους, στάθηκε η καλά οργανωμένη άμυνα των Ραφηνιωτών, η οποία άντεξε ως το τέλος, διατηρώντας “καθαρή” την εστία του Κουμή.

Διαιτήτευσαν οι: Κεχανιάς, Παπαδάμ, Παπαδόπουλος

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κουμής, Αράπης (80′ Νταλάκας),Φύτρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Γούλας (Μακρής 90′), Μαρτίνος, Δρόσης, Μαργέτης, Ζέκιο (Μπαριτάκης 65′)

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ:Μιαούδης, Μεντής (Χατζηφούντας) (Πλατέλλας 45′), Δελιζάνος (Χατζισουλειμάνι), Χατζηβασίλης, Μπριλλάκης, Μαργαρίτης, Γεωργιάδης, Χατζηδημητρίου (Κειτά), Παπαγεωργίου (Πλατέλλας 45′) Ηλιόπουλος, Μπρόσος