Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

ΠΑΟ Καλυβίων – Μαρκό: 2-1

Το απόλυτο στην έδρα του διατήρησε για ακόμη μια αγωνιστική ο ΠΑΟ Καλυβίων, απέναντι στην ισχυρή και πρωτοπόρο Μαρκό με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Στο πρώτο μέρος, το παιχνίδι είχε έντονο ρυθμό, με τους γηπεδούχους να έχουν τον πρώτο λόγο στη δημιουργία ευκαιριών. Το σκορ άνοιξε ο Κρασώνης στο 15′, έπειτα από ενέργεια του Πασκάλι από τα αριστερά. Η απάντηση των φιλοξενούμενων δεν άργησε να έρθει, καθώς ο Ντούλιας στο 20′ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, παρεμβαίνοντας σε σουτ του Σαχσανίδη. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες, με το δοκάρι του Σουλελέ στο 30′ να αποτελεί την μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία.

Στην επανάληψη, οι Καλυβιώτες πήραν προβάδισμα από το ξεκίνημα. Στο 51′ ο Κρασώνης με σουτ εντός περιοχής, έκανε το 2-1, διπλασιάζοντας τα δίκα του τέρματα αλλά και της ομάδας του. Στη συνέχεια της αναμέτρησης, η Μαρκό ανέβηκε ψηλά με στόχο να πιέσει περισσότερο. Οι παρεμβάσεις του Γκόλφη ωστόσο, αλλά και η άριστη αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων, ανέκοψαν τα σχέδια τους.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ:Γκόλφης, Πασκάλι, Δεγαίτας, Πλίτσης, Ντοβίνος, Δημτρακόπουλος (Ντούμης 46′), Χαρίσης, Νικολογίαννης, Μπότης (Μπουρμάς 88′) Κρασώνης(Ναούμ 75΄) Χατζής (Σύρος 60′)

ΜΑΡΚΟ: Καραστέργιος, Δημητρόπουλος (Βασιλειάδης 53′), Φλώρος, Λαμπρόπουλος, Μουσταφίδης, Τσίκλος (Ερέκι 62′), Ντούλιας,  Κότσι (Ιατρού 80΄), Σαχσανίδης, Πίκουλης (Χαλίλι 79′), Σουλελές (Γκεμίσης 46′)

Διαιτήτευσαν οι: Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος, Παπαδιώτης