Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

«Πέταγε φωτιές» στην πρεμιέρα ο Παλληνιακός, 7-0 τον ΠΑΟ Καλυβίων

Καταιγιστικός με το… καλημέρα ο Παλληνιακός, ο οποίος άνοιξε με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στη διαδικασία των πλέι οφ, επικρατώντας του ΠΑΟ Καλυβίων με το ευρύ 7-0. Έτσι, πλησίασε την πρωτοπόρο Τριγλία, μειώνοντας τη μεταξύ τους διαφορά σε 2 βαθμούς.

Οι κιτρινόμαυροι “άστραψαν και βρόντηξαν” στο πρώτο μέρος, πετυχαίνοντας σε σύνολο 5 γκολ. Τον “χορό” των τερμάτων άνοιξε ο Κοντογιάννης στο 21′ πλασάροντας, ενώ 7 λεπτά αργότερα ο Χ. Δημογιάννης θα σουτάρει και θα διπλασιάσει τα τέρματα των Παλληνιωτών. Το επιθετικό κρεσέντο συνεχίστηκε, με τους κιτρινόμαυρους να πετυχαίνουν 3 γκολ μόλις σε 5 λεπτά. Στο 39′ ο Κυριόπουλος με δυνατό σουτ εκτός περιοχής θα κάνει το 3-0, με τον Κασάπη 2 λεπτά αργότερα να βρίσκει επίσης δίχτυα, κάνοντας τέσσερα τα τέρματα της αναμέτρησης. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Κυριόπουλος θα ξανασκοράρει, αυτή τη φορά κρεμώντας περίτεχνα τον Γκόλφη (44′).

Μετά την ανάπαυλα όπως ήταν φυσικό, ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους ωστόσο να μην σταματάνε να ψάχνουν το γκολ. Στο 54′ ο Κασάπης με σουτ θα αυξήσει τον δείκτη του σκορ, ενώ στο 70′ θα ξαναβρεί δίκτυα, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.

Διαιτήτευσαν οι: Παπαποστόλου, Αλεξοπούλου, Τσελεπίδης

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Μπαλασάκης, Καραμπιέτ, Βλάχος, Ελ Γκαμάλ (58’ Τρυφιάτης), Κοντογιάννης, Δημογιάννης Β., Κασάπης (69’ Καραμπίνης), Δημογιάννης Χ. (58’ Γαληνάκης), Κυριόπουλος, Παναγιώτου (69’ Παλαμάρης), Πράπας (72’ Σεϊτάι).
ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Γκόλφης, Πασκάλι (61’ Μασκάι), Μπάκος, Πλίτσης, Ντοβίνος, Δημητρακόπουλος, Χαρίσης, Νικολογιάννης (69’ Καρελιώτης), Μπότης, Κρασώνης (61’ Κοκαβέσης), Χατζής (69’ Μπούρμας).