Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Σταθερά στην κορυφή η Μαρκό, 5-0 τον Γιάννη Παθιακάκη

Την τέταρτη εκτός έδρας νίκη της για φέτος πέτυχε χθες η ομάδα του Μαρκόπουλου, έναντι του (λαβωμένου λόγω απουσιών) Γιάννη Παθιακάκη με σκορ 5-0, καταλαμβάνοντας έτσι και πάλι την κορυφή της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε στο 13′ ο Ιατρού με σουτ έπειτα από εκτέλεση έμμεσου φάουλ.  Στη συνέχεια του ημιχρόνου, οι πράσινοι συνέχισαν να απειλούν, χωρίς ωστόσο να βρίσκουν δίχτυα.

Μετά την ανάπαυλα, οι φιλοξενούμενοι έγιναν αποτελεσματικότεροι, με τον Τσίκλο στο 65′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ και τον Σαχσανίδη δέκα λεπτά αργότερα να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι. Στο 79′ ο Ντούλιας θα πετύχει το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης με πλασέ, έπειτα από βαθιά μπαλιά στην περιοχή, ενώ το τελικό 0-5 θα διαμορφώσει ο Σαχσανίδης στο 83′.

Διαιτήτευσαν οι: Σταύρου, Μακρής, Βουδούρης
ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Οψυμούλης, Ανεζύρης, Κατσαρίδης, Κούστας (81’ Κατσιγιάννης Π.), Νταβώνης (86’ Μαρούσης), Αγγελίνας, Δημάτσας (86’ Γιαννίτσας), Γερογιάννης, Κωστένογλου (81’ Κυριακούδης), Κασιόλας (67’ Λαλαφράγκος), Λιάκος.
ΜΑΡΚΟ: Καραστέργιος, Δημητρόπουλος (83’ Μπάκος), Φλώρος (62’ Σαχσανίδης), Τσίκλος, Μουσταφίδης, Ιατρού Π. (77’ Ερέκι), Βασιλειάδης (62’ Σιδέρης), Γκεμίσης, Ντούλιας, Πίκουλης, Σουλελές (77’ Χαλίλι).