Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Συνέχεια στις νίκες η Σταμάτα, 4-1 τον Γιάννη Παθιακάκη

Νίκη ανάσα για τον ΑΟ Σταμάτας, ο οποίος επικράτησε με 4-1 του Γιάννη Παθιακάκη στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ

Οι πράσινοι μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι από το πρώτο κιόλας λεπτό, όπου και σκόραραν. Στην πρώτη φάση της αναμέτρησης, ο Παπιδάκης έκανε το 1-0 έπειτα από ασίστ του Μαντζιώρου. Στη συνέχεια, παρά την ξεκάθαρη υπεροχή των γηπεδούχων, ο Παθιακάκης ισοφάρισε με σουτ του Κωστένογλου εκτός περιοχής στο 30′. Οι ομάδες δεν οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, καθώς στην τελευταία φάση του ημιχρόνου οι Σταματιώτες κέρδισαν πέναλτι, ύστερα από ανατροπή του Τσουρούλα. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Χρυσανθόπουλος, “γράφοντας” το 2-1 στο 45′.

Μετά την ανάπαυλα, η ομάδα του Γ. Σκαρπέλη διατήρησε την απόδοσή της, διευρύυνοντας και άλλο το σκορ, με τον Παπιδάκη να κάνει το 3-0 στο 55′. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μαντζιώρος στο 65′ με πλασέ. Χαρακτηριστικό της αναμέτρησης, παραμένουν τα 4 δοκάρια των γηπεδούχων, όπως επίσης και οι παράπλευρες απώλειες, με τον  και τον Σιατραβάνη (90′) να αποβάλλονται με δεύτερη κίτρινη. Ακόμη αίσθηση στην εξέδρα έκανε ο τραυματισμός που υπέστη ο Δρόσος, έπειτα από πρόσκρουση του στα προστατευτικά κάγκελα του γηπέδου.

Το συντακτικό τιμ του stoplekto.gr εύχεται στον ποδοσφαιριστή περαστικά και τα καλύτερα στην πορεία του στο πρωτάθλημα!

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ:Μανουσάκης, Τορλαχίδης(Κοσκινάς 70′), Πατρινός, Χρυσανθόπουλος, Τσουρούλας, Δεσύλλας)Μπίτζος 70′), Μαντζιώρος, Σιατραβάνης, Οσμενάι(Ραφτακόπουλος 75′), Παπιδάκης(Ρουκάι 88′), Ταμπάκου(Χατζής 88′)

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Κεφαλάς, Στάσης, Ανεζύρης, Δρόσος (Κούστας 35′) Μαυρούτσικος (Κατσαρίδης 55′) Αγγελίνας, Δημάτσας, Γερογιάννης, Κωστένογλου (Κασιόλας 72′) Μπουρμπούλης