Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ti έγινε στην Β’ κατηγορία της ΕΠΣΔΑ

Αναλυτικά ρεπορτάζ για τους αγώνες της β’ κατηγορίας, γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας..

Απόλλων Άνω Λιοσίων – Ειδυλλιακός 5-1

Μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες ο Απόλλων Άνω Λιοσίων επανήλθε εντυπωσιακά στις νίκες σαρώνοντας στο β’ μέρος τον Ειδυλλιακό με 5-1.

Οι Βιλιώτες προηγήθηκαν στο 23\ με πέναλτι του Δρίκου .Μέσα σε έξι λεπτά οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα γκολ στην επανάληψη(!!!)

Η είσοδος του Σωτήρη Πλάκα στο 46′ έκρινε το παιχνίδι . Ο παίκτης του Απόλλωνα πέτυχε τέσσερα γκολ ( 51′, 53′,57,83′) ενώ σκόραρε στο 56′ και ο Βούλγαρης

Άψογος ο διαιτητής Αλιάγας.

ΑΠΟΛΛΩΝ : Ρέρες, Παναγόπουλος, Πλακουδάκης, Ανδρεάδης Σ., Μουράτης, Βούλγαρης, Μαυραγάνης( 83′ Πλάκας Η.), Τσοχαντάρης Δ.( 64′ Ντουρμίσι), Άκουρος, Καμαρά Κουκούλας( 46′ Πλάκας Δ.)

ΕΙΔΥΛΛΙΑΚΟΣ: Παπάζογλου, Λιώρης Γ., Δρόσης, Στρογγύλης( 64′ Καπνόγιαννης) , Σιμούλης, Αδαμόπουλος, Θεοδοσίου, Λιώρης Σ., Δρίκος, Γαλάτης(62′ Κατσανέας) , Λάσκος

Κριός Ασπροπύργου – ΔΑΣ Άνω Λιοσίων 1-0

Με γκολ του Παυλάκη στο 19′ ο Κριός Ασπροπύργου νίκησε 1-0 τον ΔΑΣ Άνω Λιοσίων .

Ήταν η πρώτη νίκη των γηπεδούχων στο φετινό πρωτάθλημα.

Άριστος ο διαιτητής Σταθόπουλος.

ΚΡΙΟΣ : Κοκολάκης, Παυλάκης(90′ Κοντωνιάς) , Ζώτο, Σίνος, Μποφιλάκης Καλοειδάς, Ντάντος, Βαλμάς,( 85\’ Μύγας) Κινίρης, Τόλας, Βάντζος .

ΔΑΣΑΛ: Ματσούκας, Κόλλιας, ( 72′ Μουταφτσής) Γιανναδάκης, Ματσάγγος, Τσουρής, Λουκίσας,( 78′ Κανελλάκης Θ.) Κανελλάκης Σ., Τζεβελέκος, Μανασίδης ( 65′ Κονόμι) Καλαμιώτης , Ντάνος Γ.

Απόλλων Ποντίων – Μεγαρικός 1-1

«Σκόνταψε » ο Μεγαρικός χθες στην Γκορυτσά παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στον Απόλλωνα Ποντίων .

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37′ με τον Δάλλα . Οι Ασπροπυργιώτες ισοφάρισαν στο 85′ με πέναλτι του Μαβίδη που καταλογίστηκε σε πέσιμο του Σοζενίδη και αμφισβητήθηκε έντονα από τους Μεγαρίτες με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον διαιτητή Οικονόμου για εξύβριση ο αναπληρωματικός Φυλακτός.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Στεφανίδης , Ασλανίδης( 60’Χιονίδης), Βαλέχας, Σημαιοφορίδης, Τσουμπρής, Ελευθεριάδης ,Αγκάσε, Σοζενίδης, Σιδηρόπουλος( 46’΄Μαβίδης) , Μουτούρης, Τεπετίδης ( 85′ Αβραμίδης)

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Στρατούρης Θ., Δάλλας, Σάλτας, Μαστρανδρίκος, Στρατούρης Σ., Κολάτας, Ρούσσης Βαγγελή, Μπέλσης( 74′ Τσούκαλας) , Σβίγγος, Βαγιανός