Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Το… βιολί του ο Παλληνιακός, 4-0 τον Θησέα Νέας Μάκρης

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για τον Παλληνιακό, ο οποίος μετά τη σημερινή του νίκη με 4-0 έναντι του Θησέα Ν. Μάκρης, πιάνει ξανά κορυφή στον βαθμολογικό πίνακα των Play Off, έχοντας “συγκάτοικο” τη Μαρκό των 29 βαθμών.

Οι κιτρινόμαυροι για ακόμη έναν αγώνα εντός έδρας, συνδύασαν τη νίκη τους με πολλά τέρματα, “φτάνοντας” στο τρίποντο χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία. Το σκορ άνοιξε στο 30′, όταν ο Πράπας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από προσωπική ενέργεια. Οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια, με το 1-0 να παραμένει σκορ ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα, η ομάδα του Π. Χριστοφιλέα “καθάρισε” το παιχνίδι πετυχαίνοντας ακόμη τρία γκολ. Στο 56′ ο Μπεγλετζής θα κάνει το 2-0 με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Β. Δημογιάννη. Δέκα λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, ο Κασάπης θα τριπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 89′ ο Γαληνάκης θα διαμορφώσει το τελικό 4-0 με εκπληκτικό τρόπο, σουτάροντας 5 μέτρα έξω από την περιοχή και στέλνοντας τη μπάλα στο γάμα του Κωστόπουλου.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Κονόμι, Καραμπιέτ, Βλάχος, Ελ Γκαμάλ, Γαληνάκης, Δημογιάννης Β., Κασάπης, Παναγιώτου, Σειτάι, Μπεγλεκτσής, Πράπας

ΘΗΣΕΑΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ: Κωστόπουλος, Μηναδάκης, Ανδριάς, Βειζάι, Καχόπουλος, Αζάλ, Τσέλιος, Παυλάκης, Ζιάγκος, Νικηφοράκης, Ραπτογιάννης.