Τριγλία Ραφήνας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 3-2: Έπαιξε με τη φωτιά και… πέρασε!

Στο πλαίσιο της Β’ Φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ πραγματοποιήθηκε σήμερα στο “Παναγιώτης Σκούφος” η αναμέτρηση ανάμεσα σε Τριγλία Ραφήνας και Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών, όπου λίγο έλειψε οι φιλοξενούμενοι να κάνουν την έκπληξη. Οι “κιτρινόμαυροι” προηγήθηκαν στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαφειρόπουλου στο 35′. Ο ίδιος στο 75′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κοντινό σουτ, ενώ ο Ρόππας μείωσε 5 λεπτά αργότερα σε 2-1, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η ανακούφιση για την ομάδα της Τριγλίας ήρθε… από τον πάγκο, όταν ο Βίλα σημείωσε το 3-1 στο 89′, λίγα μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατέθεσαν τα όπλα και με εύστοχη εκτέλεση του Ρόππα στο 90′, από τη βούλα του πέναλτι, έκαναν τα λεπτά να κυλούν βασανιστικά για τους Ραφηνιώτες. Οι γηπεδούχοι αξίζει να σημειωθεί πώς είχαν και δυο δοκάρια.

Διαιτήτευσαν οι: Α. Ζαχαρόπουλος, Χ. Γκούβας και Π. Πολυχρονιάδης

ΤΡΙΓΛΙΑ (Γ. Παπακωστούλης): Αυγερινός, Δελαπόρτας (84΄ Βίλα), Πετράκης (46΄ Καραγιάννης), Κονταρίνης (46΄ Τζίτζης), Γ. Τσούκας, Γερώνυμος (46΄Μεϊμάρογλου), Παπαδιονυσίου, Χατζόπουλος, Καρτάλης (81΄ Σένε), Κ. Τσούκας, Ζαφειρόπουλος

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ (Κ. Καβαλάρης): Τόλιας, Μαϊτος, Πουλης, Μουστάκας, Ρόππας, Σταματόπουλος (56΄ Χαλας), Φώτης (46΄ Μπούσκος), Κουτουλάκος, Καρβελάς (56΄ Γιάντομ), Νίκας, Φρέντερικ (63΄ Κολοβός).